Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tapasztalt akvaristák! Kezdő...

Tapasztalt akvaristák! Kezdő vagyok, milyen halakat ajánlotok?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam 2 szivárványos guppiba (fiú és lány), illetve 2 xifóba (fiú és lány). Melléjük egy algaevő ancit, mivel nem igazán kedvelem a csigákat és gyorsan elszaporodnának. Az akvárium 50l-es és 100l-es között (pontosan még nem döntöttem el) lenne.


Első próbálkozásnak jó? Vagy más/jobb ötlet? Nem mintha az a célom, hogy elpusztuljanak, de ők lennének életem első víziállatai és nem akarom, hogy pusztulás legyen a vége. Illetve egyenlőre csak a neten tájékozódom róluk, hogy elég igénytelenek, s őket ajánlanák a kezdőknek. Persze a határozott döntés előtt mindenképpen beszerzek egy akvarista könyvet.


2011. ápr. 23. 20:32
 1/10 gfero ***** válasza:
100%
hát kezdjük az elején.az ellevenszülő halakat nem párban tartják hanem 1 hím 3 nőstény
2011. ápr. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 gfero ***** válasza:
bocsi tehát az elevenszülőket 1 hím 3 nőstény úgy tartják.a xifonak 150 liter kell ezt tudod helyettesíteni plattival.az ancinak min.90 liter kell tehát az 50 literes itt se jó tudsz tenni helyette törpe szívóharcsát
2011. ápr. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az elevenszülők jó választásnak tűnnek. Én is azzal kezdtem. Viszont ancit minimum 90 literesbe tegyél csak. Az anci amúgy nem öli meg a csigákat, az csak algaevő. A csigák nem szaporodnak el, ha vigyázol, hogy növénnyel ne hurcolj be.
2011. ápr. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
hát szifónak kell a 100as, tarthasz pl. paradicsomhalat, vagy 2 aranyhalat+ 3 vietnami alganyalót, de annak is kell 100+,.. minden elevenszülő halat könnyen lehet tartani(eisen pontyocskával azomban még ne próbálkozz, nem is szokott lenni gyakran a kereskedésekben), még a törpegurámikat s a bettát is(1 hím 4 nőstény). aztán corydorasok mehetnek(csapathalak, legalább 6db). könnyű még tartani a neonhalakat, fekete neonhalakat, dániókat ha tetszenek(pinket kerüld), foltos kaudi
2011. ápr. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 gfero ***** válasza:
ez nagyon jó ha a növénnyel nem hurcolod be és nem is veszel akkor tutti hogy nem fog elszaporodni
2011. ápr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a tanácsokat.


Az ancit algaevésre tartanám, legalábbis barátnőm azt mondta, hogy arra alkalmasak. Növényt mindenképpen szeretnék tenni az akváriumba, ezért is tartottam a csigákat rossz ötletnek. Szerintem maradok az ancinál, mert nagyon megtetszett, illetve akkor 100l-nél nagyobb akváriumot fogok választani.

2011. ápr. 23. 21:00
 7/10 gfero ***** válasza:
megtarthatod az ancit is de algaevésre a törpe szívóharcsa jobb.ha elevenszűlős akváriumot akarsz és nagyobb lesz mint 100 liter akkor még szép a black molly is
2011. ápr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Eleven szülőkkel azért vigyázz, mert hipp-hopp úgy elszaporodnak, hogy hogy csak kapkodhatod a fejed.

Ha annyi elevenszülőt tartassz, hogy egymás szaporulatál tartsák kordában, ahhoz kb 200 literes akvárium kell.


Csak átfutottam a válaszokat, de láttam valami aranyhalat is, nehogy bedőlj ilyen dilettánsoknak. Hideg vizű, és kell neki egy 150 lityós aki, szóval felejtsd el.


Egy csapat kistestű pontylazac, páncélos harcsákkal, kis testű algázókkal szerintem jó lehet kezdésnek, esetleg 1-2 nagyobb, békésebb hallal kiegészítve, de ez azon is múlik, végül mekkora lesz az aki.

Amúgy inkább a 100-as felé menjél, több vele a lehetőség, és kevesebb a baj.

Szakkönyvet, (egyéb gyakorikérdéseknél biztosabb forrást) mindenképpen szerezz be, mielőtt bármit veszel!

Addig is halakról, és igényeikről a díszhal.infó-n tájékozódj, viszonylag korrekt forrás.

2011. ápr. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

21:07 vagyok.

Az anci jópofa hal, de azért algaevésre max. csak fiatalon számíts rá, felnőtt korában nem az a nagy habzsoló pitus.

2011. ápr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
dilettáns, óh köszi a megnevezést. mindha nem írtam volna oda, hogy 100+
2011. ápr. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!