Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor telepíthetem a halakat?

Mikor telepíthetem a halakat?

Figyelt kérdés
Pénteken töltöttem fel vízzel az akváriumot, raktam bele antiklórt. Majd rá 1-2 órával két kupak Sera Nitrivec-t. Ma vasárnap van. Viszont tegnap este megint raktam bele 1 kupac Nitrivect. A kérdésem az lenne, hogy a másik már meglévő akváriumból mikor lehet áttelepíteni a halakat? Vagy először is hány százalékukat? Mondjuk tervezem még, hogy veszek hozzájuk. Mert most csak 6 neonhalam van. Hozzájuk akarok még kevés neonhalat. Majd gondoltam egy hím bettára és esetleg törpe szívóharcsára. Válaszokat előre is köszönöm.
2011. ápr. 24. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:
44%
Leírhatnád hány literes. Egyébként az antiklórt felesleges volt beletenni. Ugyanis a klór 1 nap alatt kiszáll, a vizedet meg 2-3 hétig kell pihentetni, hogy a hasznos bacik megtelepedjenek és a halak ne kapjanak mérgezést a saját ürülékükből származó ammóniától és egyéb mérgektől. Heti 2x szórj nagyon kevés halkaját a szűrőbe, így sok megtelepszik, nekik is kell valamit enniük ha még nincs benne hal. Ez után mehetnek bele a halak a másikból, de ha csinálsz részleges vízcserét a régiben, akkor abból a leszívott vizet is hozzáteheted. Így már lesz egy kis baci a vízben, meg a halak se teljesen szokatlan vízbe fognak kerülni.
2011. ápr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 gfero ***** válasza:
60%
elvileg 2 nap után már lehetne de én így is várnák vele 1 hetet .a neonból legyen 10 db,a szívóharcsából is min 6 db a megfelelő a betta is mehet de első héten csak felét a halaknak tedd be következő hétre mehetnek a többiek .pl először a neonok majd a harcsák és a betta vagy fordítva.hogy milyen halak mehetnek még bele nem tudom az akvárium méretét .az antiklór fölösleges mert 1 nap után úgy is eltűnik a vízből .ha vízelőkészítőt akarsz használni akkor tetra aqua safet használj.
2011. ápr. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
60*30*30-as akvárium. Szűrővel levegőztetővel fűtővel. Növényekkel. Mondjuk a betta magasabb hőfokot igényel mint a többi, ezért még nem vagyok benne biztos.
2011. ápr. 24. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!