Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit gondoltok erről az akváriu...

Mit gondoltok erről az akváriumról?

Figyelt kérdés

szeretném megvenni

[link]


2011. ápr. 25. 22:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ne vedd meg, pláne ne ennyiért.

38 literben egy hím bettát tarthatsz, vagy néhány garnálát, vagy 6-8 nano halat.

Már csak azért sem vásárolnék itt, mert a képeken olyan halak vannak, amik ebben az akváriumban nem tarthatóak, már itt is látszik a cég "hozzáértése", már itt hülyítik az embert.

A világítást le sem merték írni, hogy mekkora, vagy talán ők sem tudják, pedig elég fontos információ...


Szettet amúgy sem érdemes venni. Vegyél egy legalább 50 (inkább 70) literes akváriumot műanyag tetővel, vegyél hozzá egy Eheim pick up 2008 (illetve a nagyobbhoz 2010) szűrőt, meg egy bármilyen márkájú 50 wattos automata fűtőt. Árban kb. ugyan ott vagy, de minőségi akváriumot kapsz (a világítást azért még fejleszteni kell).

www.akvariumplus.hu

2011. ápr. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
kb ugyanennyiből kijönnék?
2011. ápr. 25. 23:16
 3/13 A kérdező kommentje:

de a tető nagyon drága :(

hol találok olcsóbbat (max 1000-ért)?

2011. ápr. 25. 23:18
 4/13 anonim ***** válasza:

Én 17 800-ért rendeltem a 72 literes szettet innen: www.akvariumplus.hu

Vannak olyan szettek is amit te magad állíthatsz össze.

Jó szórakozást ;)

2011. ápr. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nézd meg a használt cuccokat is, néha nagyon jókat lehet kifogni. Az én 100 literes akváriumom + a felszerelés (külső szűrő, tető, fénycső, fűtés) meg a halak ha mindent összeadunk, szerintem nem került 30 ezernél többe.
2011. ápr. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Doruss ***** válasza:

A helyedben nem venném meg. Nekem már elment a kedvem a szettektől, sose olyan dolgokat pakolnak bele, ami jó az akváriumhoz. Jobb, ha inkább külön-külön szerzed be a darabokat, ha új dolgokat teszel bele, tehát nem használtakat, akkor lehet, hogy drágább lesz, de hosszútávon sokkal jobban megéri.

Vágass rá üveglapot, csináltathatsz tolótetőset is.

És ajánlom ezt az oldalt: [link] nagyon jó.

És mondjuk olyan 30 centis magasságig használhatsz ilyen lámpát: [link] blau-mini-pl-light-18w-nano-lampa.html én ezt vettem meg az 50 literesem fölé, nagyon szép fénye van, nagyon jó

Sok sikert!

2011. ápr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

belsőszűrővel (hailea hl-bt 200)

fűtővel (rester 50w auto)

ez az akvárium:

[link]

jó lenne?

2011. ápr. 26. 11:39
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát... Attól függ, hogy mit szeretnél benne tartani. Mondjuk 6-8 guppi elvan benne, más halat nem igazán tarthaszt. Növények közül is csak néhány jöhet szóba ekkora világítás alá. Tudom, hogy milyen az, ha szeretnéd, de túl drága, de hidd el, hogy ezzel így csak a szenvedés lenne, rossz, ha döglenek a halak, rohadnak a növények.

Vagy spórolj még egy komolyabb akváriumra, vagy nézegess használtakat akvarista.hu-n, vaterán, expresszen.

Vagy vedd meg ezt (de legalább egy Eheim szűrő jó befektetés lenne), de köss magadban kompromisszumot, kevés halat tarts.

2011. ápr. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

de egy ilyen Eheim szűrő ebbe kb mennyi?

am bettát és neonokat szeretnék benne tartani

2011. ápr. 26. 12:39
 10/13 anonim ***** válasza:

Mi ez a betta-neon agyrém őrület motanában...:/


Amúgy nincs nagy különbség a gyári akváriumok, és szettek között. (ha újak)

Úgy tudnál jobban kijönni, ha legyártanál egy király tetőt. Mivel a tetőbarkácsolást úgysem úszod meg, a gyári tetőkbe nevetséges fényforrást raknak.

De végülis ilyen méretben én is gyárit vennék, és azt fejleszteném tovább. Az utolsó belinkelt szerintem jó.

2011. ápr. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!