Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Guppimnak nagy a hasa. Mi a...

Guppimnak nagy a hasa. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Most vettem észre hogy nagy a hasa és látom a sötét csíkot is a hasán. Mennyi idő múlva kell szétválasztani? Sajnos nem tudom mióta ilyen a hasa mert eddig nem figyeltem.
2011. ápr. 29. 20:34
1 2
 1/11 gfero ***** válasza:
42%
akkor kell külön tenni ha nagy a hasa meg a végbélnyílásnál fekete.de erre megfelel egy szülőszoba és csak az ivadékokat kell majd nevelő akváriumba helyezni.
2011. ápr. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én klüön akarom tenni mert nincs szülőszobán. ilyenkor mit kell tennem? só is kell a vizbe? hány fokos legyen?
2011. ápr. 29. 20:45
 3/11 gfero ***** válasza:
42%
só nem muszáj de ha akarsz tehetsz 1 kanál 10 liter víz.kb.24 fok jó lesz.
2011. ápr. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 gfero ***** válasza:
42%
de takarítás szempontjából aljzatot ne tegyél így az el nem fogyasztott eledelt,ürüléket le tudod szívni és nem mérgezi a vizet amire az ivadékok nagyon kényesek.
2011. ápr. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
nem lehet terhes?
2011. ápr. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

de, terhes épp ez az. és a kicsiknek mit adhatok enni?sajnos ilyen plankton meg hasonlókat itt nemtudok venni. vmi "házi"

kaja nem jó?

2011. ápr. 29. 21:01
 7/11 gfero ***** válasza:
42%
sóféreg,tetra min baby,2-3 hetes kórtól össze paszírozott tubifex.1-2 napig lehet adni nekik tojás sárgáját de nagyon kell vigyázni rá mert szennyezi a vizet
2011. ápr. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Lemezes haltápot vegyél és morzsold össze nekik. Azt könnyen meg tudják enni és el is ázik a vízben. A halat ha megszült, rakd külön mert megeheti a kicsiket! szerintem ne rakj bele kavicsot mert úgy nehéz takarítani + a kishalak alászorulhatnak....
2011. ápr. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
nálunk árulnak olyan icipici szemcsés (hasonlit a homokra) szerű tápot ami nem süllyed el.Az enyémek nagyon szeretik :)
2011. ápr. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia.

A nőstényeknél úgy lehet megtruni, hogyha vemhesek, azaz ivadékok vannak a hasában, hogy hátúl, valamivel a farok úszótol a fej felé ( ergo a hasának a "végén" ) fekete/barna folt szerűség van.

Szétválasztani gyakorlatilag nem megmondható h mikor kell.

Az ivadékokat születésük után kb 2-3 héttel késöbb összeengedheted a többi guppival.

2011. ápr. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!