Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez menni fog így? (sürgős! )

Ez menni fog így? (sürgős! )

Figyelt kérdés

Rokonoktól kaptam 1 akváriumot...

100Literes és 29 hal van benne..

teljes felszereltséggel berendezve kaptam...

a baj csak az h van benne pár hal aminek nagyobb hely kéne...


halak:

2 db torokátum

2 db algaevő harcsa

6db narancsúszójú páncélosharcsa

10 db neonhal

2 db pakisztáni díszcsík

5 db szumátrai díszmárna

1 db vörös rojtos szájú


na szóval ezek...

arra lennék kíváncsi hogy ígyis jol fogják magukat érezni vagy amely nem oda való azt ajándékozzam el vagy mit csinálljak???


a válaszokat előreis köszönöm!!!!


2011. ápr. 30. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát ami már nagyobb, azt feladod hirdetésbe, hogy olcsón eladó, aztán majd csak valaki megveszi.


Én a díszcsíkokat és a neonokat hagynám a többit meg eladnám.

2011. ápr. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és csak neon meg csík hal lenne a 100 literes aksiban?
2011. ápr. 30. 13:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem értek hozzá, de valami alga evő az kell minden akváriumba nem? Legalábbis mikor gondolkoztunk akváriumban, akkor ezt mondta a nő az állatkereskedésben. Tehát akkor az algaevő harcsákat miért adja el?

Végül nem vettünk.

2011. ápr. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem, ez így nagyon sok és a legtöbb hal territoriális, agresszív, csípkelődő, rosszul társítható, főleg ekkora helyen. Igazából azt sem tudom, hogy mit kellene megtartani és mit elajándékozni.

Kezdjük az elejéről:

Thorocatum: kicsi nekik a hely, de határeset, éppen tarthatóak itt, viszont a neonokat könnyen megehetik, csak nagyobb halakkal társíthatóak. Akkor viszont már kicsi az akvárium.

Algaevők: egy párnak elég a hely, maradhatnak, de nem ennyi hallal.

Narancs péncélosok: békések, kicsik, maradhatnak.

Neonok: békések, kicsik, számukra is jó a hely, a páncélosokkal és az algaevőkkel jól kijönnek.

Pakisztáni díszcsík: Fajtársaival és más csíkkal agresszív lehet, túl nagy ide.

Szumik: Csípkelődős, aktív halak, főleg ilyen kis számban tartva. Senki nincs tőlük biztonságban. Ha többen vannak, már lekötik magukat, kevésbé foglalkoznak a többiekkel. De nagy a helyigényük.

Vörös rojtos: Szóba sem jöhet ide, agresszív, nagyra növő, területvédő.


Szerintem a legjobb, ha a neonok, péncélosok és algázók maradnak, majd hasonlóan békés halakkal társítod őket.

A többieket például akvarista.hu-n vagy expresszen meghirdetheted, cserélheted növényre, esetleg megpróbálhatod bevinni őket kereskedésbe.

2011. ápr. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%

A kommentedre válaszolva, illetve magamat kiegészítve:

Ha ilyen nagy halakat szeretnél tartani ilyen kis helyen, akkor igen, csak néhány darab tartható. Ez nem jó neked sem, mert üres lesz az akvárium, illetve a hal sem fogja jól érezni magát. Ezért javaslom, hogy békés, kistestű halakat tarts, azokból lehet viszonylag sokat, mondjuk a neonok, páncélosok és algázók mellé elfér még egy 10-15 fős csapat, vagy esetleg gurámik, elevenszülők.

2011. ápr. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a nagy algaevők helyett törpe szívóharcsákat vennék, abból mondjuk 6-ot, mert az jobban eszi az algát.
2011. ápr. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 gfero ***** válasza:
42%

hu.ez olyan mint egy vegyes felvágott minden van benne de szar.én így gondolnám

6 db.Narancsúszójú páncélosharcsa

10 db neonhal

2 db anci

a többi nem megfelelő.vehetsz hozzá csíkos baltahasú lazacot,dániot vagy petitellát esetleg gurámikat.

2011. ápr. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
szia, mennyiért adod a neonhalaidat? (mert én egri vagyok)
2011. máj. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!