Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Baj van (volt) a vitorláshalam...

Baj van (volt) a vitorláshalammal. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az akváriumomat használtan vettem, leglábbis az elsőt ami egy 40 literes és 2 vitorláshal volt benne illetve egy gurámi. Szűrő egy aquael mini, vizcsere ok, hőfok 26.

Nos az egyik vitorláshalam elkezdett ferdén uszni, illetve vizszintesen. Külön raktam, gondolom uszóhólyaggyulladás.

Nos tudom, hogy kicsi nekik ez az akvárium, vettem is egy 54 litereset, sajnos csak ennek volt hely.

A különrakott vitorláshalnak mivel nem volt itthon más, pár csepp metilinkéket csöpögtettem.

Viszont 2-3 nap mulva mintha misem történt volna, nyugodtan uszkál, le tud merülni stb...

Talán az étvágya csökkent picit, de nem is nagyon kapott addig kaját.

A kérdésem pedig az lenne hogy visszarakhatom e már a többi halhoz az 54 literesbe, vagy mit csináljak vele?


2011. máj. 1. 09:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Add el, mert a vitorlásnak min. 150 kell.
2011. máj. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

:(


Sokan szeretik a halakat, mert nem látszik rajtuk a fájdalom és a szenvedés, nem tudnak szólni... Egy kifejlett vitorlás függőleges hossza legalább 30 cm, tehát kilóg az akváriumból. Csakhogy a folyamatos ammónia mérgezéstől nem tud kifejlődni, csak döglődik folyamatosan. 300 literes akváriumban tartható sügér. Csupán csak ez a baja. Kimerítetted az állatkínzás teljes fogalmát. Ha van benned egy kis emberség, holnap beviszed egy kereskedésbe vagy elajándékozod megfelelő helyre.

2011. máj. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én halakkal együtt vettem meg az akváriumot, de sajnos mást nem tudok tenni ellene. Tudom, hogy kicsi nekik a hely, de nincs ismerősöm nagyobb akváriummal sajnos. A srác akitől meg vettem ő se tudott velük mit kezdeni... Akkor valószinüleg eladás lesz, vagy csere halkajára vagy kissebb halacskára... Valaki esetleg? Budapest.

De amugy a feltett kérdésemre is kaphatnék választ? Nem akarnám visszatenni ha beteg de ott se nagyon akarom hagyni...

2011. máj. 1. 10:03
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálam nem férnek el sajnos, de akvarista.hu-n van ingyen elvihető topic, biztosan jelentkeznek értük napokon belül.


A kérdésedre válaszoltam, de igaz, nem pontosan. Azért úszott ferdén, mert az ammóniamérgezéstől kezdte feladni a harcot a szervezete. Mikor külön raktad, a friss vízben kicsit helyre jött. Visszarakhatod, de cseréld le 3 naponta a víz 30%-át, így talán kibírják addig, amíg el nem viszik őket.

2011. máj. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi.
2011. máj. 1. 10:56
 6/9 A kérdező kommentje:
Murr esetleg ha lenne ismerősöd pesten akkor szólhatnál neki, de meghirdetem akvaristán is. A közelünkben csak plázás bolt van (csepel), ott nem hinném, hogy be tudnám adni. Szegénykéim... Elhihetitek nem akarnám kínozni őket, nem ez volt a szándékomban amikor hozzáláttam. Most nekünk van lelkiismeretfurdalásunk az előző "tulaj" miatt...
2011. máj. 1. 11:06
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy így neked estem, nem voltam tisztában a körülményekkel, de azért kicsit jobban utána nézhettetek volna a dolgoknak.

Sajnos nem tudok így hirtelen senkit, mivel én apró halakkal és garnélákkal foglalkozok, így az ismerettségi köröm is hasonló.

2011. máj. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én expressz hirdetésbe adtam fel halakat régen. Az is működőképes volt, sikerült eladnom így többféle halat is.
2011. máj. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Úgy néz ki megoldódik mert sógorom anyósának van 150 literes aksija. Valószinüleg délután már abban lesznek.

Köszi a válaszokat.

2011. máj. 1. 11:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!