Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Guppiknak milyen körülmények...

Guppiknak milyen körülmények kellenek?

Figyelt kérdés
Nagyon kezdő vagyok. Nem igazán értek hozzá. Már olvasgattam könyveket. Mekkora akvárium kell, ha mondjuk 1 fiút és 2 lányt tartok? Vagy ez nem elég? Mert én szeretnék még benne két mollyt is tartani. És egy 72 literes akváriumot néztem ki. És ezekhez a halakhoz milyen felszerelések kellenek? Hány fokosnak kell lennie a víznek? Minden választ előre is nagyon köszönök!
2011. máj. 1. 10:22
 1/10 anonim válasza:

szia!

Én nekem van 3 guppim nem olyan igényes halak mint amilyen diszesek tudnak lenni :)

nekem most fialt egy héttel vétel után van +7 kis guppim. a kicsiknél friss viz van levegőztető nincs de nem fognak meghalni...az hülyeség.azért vízszűrőd,levegőztetőd legyen a melegítő nekem sosem volt és nem volt semmi baj.... 72 literes akváriumban nagyon jól ellesznek és még szaporodni is lehet gyorsabban fognak csak a kicsikre figyelj h vedd külön őket mert nekem is csak 7 et sikerült megmentenem :( sok sikert ;)

2011. máj. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én innen szoktam sokat informálódni: [link]

[link] Poecilia_reticulata.php ez a guppyk oldala

[link] Poecilia_sphenops.php ez a mollyké. Nekik (a mollyknak) kicsi egy 72 literes, de szerintem találsz még bőven olyan halakat, amiknek elég lesz ekkora nagyságu akvárium.

Olvasgass! :)

2011. máj. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
jah és elfelejtettem antiklór cseppet vegyél mert a víz ha nagyon klóros attól pusztulhatnak el halak....metilénkéket is ajánlatos :) ezek 80-90 ft-osak :)
2011. máj. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De fűtő biztos nem kell? Mondjuk barátnőmnek sincs mégis megvannak.
2011. máj. 1. 10:35
 5/10 anonim ***** válasza:

A 70 literes akvárium jó, abban már tarthatsz egy csapat guppit, mondjuk 3-4 hímet és 10 nőstényt, vagy lehet csak hímeket tartani a túlnépesedés elkerülése végett. A blackmollyknak ez a hely kicsi, ők 150 literbe valóak, de a plattik hasonlóak és nekik már megfelelő ez a környezet, 4-5 simán elfér benne.


Szükséged lesz egy szűrőre, olyan 450 liter/óra már megfelelő, valamint egy 50 wattos automata fűtőre, amivel 26 fokon tartod a hőmérsékletet. Aztán olyan 30 watt világítás a növényeknek.

Kell még két tiszta vödör, leszívócső, halfogó háló, eledelek, növénytápszer, hőmérő, meg biztosan kihagytam valamit.


Olvasd még el a www.akvarista.hu főoldalán az ajándék e-bookokat, nézegesd a diszhal.infot-t.

2011. máj. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

diduka, a hülyeségedet ne terjeszd, felháborító, hogy kb. 10-14 éves lehetsz és oktatni próbálsz, mikor visít, hogy mennyi mindent rosszul csinálsz. Antiklórra semmi szükség, pihentetni kell a vizet és magától elillan, a metilinkék pedig gyógyszer, TILOS használni... Szűrő pedig minden akváriumba kell.


Kérdező: Guppiknak nem feltétlen kell fűtő, nekik 22-24 fok már elég, ennyi általában megvan egy lakásban. A plattinak viszont már jó a kicsit melegebb víz. A guppik is jobban érzik magukat, kisebb az esélye a betegségeknek.

2011. máj. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Akkor csak guppikat fogok tartani.
2011. máj. 1. 10:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Szívesen, Ha csak guppik lesznek, 70 literben több is elfér, mondjuk 20 simán elvan. Persze ha nőstényeket is veszel, akkor elég kevesebbet venned, mert benépesítik az akváriumot.
2011. máj. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát mondjuk én nagyon sokat nem szeretnék. Még egy kérdés: Ti hogy oldjátok meg a vízcserét? Nem nehéz felemelni az akváriumot és kiönteni belőle a vizet? Vagy ezt hogyan kell? Köszi a segítséget!
2011. máj. 1. 12:45
 10/10 gfero ***** válasza:
azt nem emlékszem hogy a másik helyen ha leírtuk hogy a heti részleges vízcserénél le kell porszívózni az aljzatot
2011. máj. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!