Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A NAPfény, vagy a FÉNY okoz...

A NAPfény, vagy a FÉNY okoz algásodást az akváriumban?

Figyelt kérdés

HVan, hogy elhúzom a függönyt, mert szakad az eső, és borús az idő. Ilyenkor oldalról az akváriumra is jut fény.

De, nem napfény, csak világosság.

Ettől is algásodik, vagy csak a NAPFÉNYTŐL?


2011. máj. 1. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
A növények a fény bizonyos hullámhosszát használják, nem érdekli őket, hogy nap vagy villanykörte.
2011. máj. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha jó neoncsöved van, attól nem algásodik nagyon, de ha az akvárium az ablak előtt van, és süti a Nap, attól be fog rendesen algásodni.
2011. máj. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A fény nem olyan jelentős befolyásoló tényező. Jó, és stabil vízparaméterek mellett nem algásodhat egy kis szórt fénytől.
2011. máj. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez a szórt fény nem okoz algásodást az akváriumnál, sőt, még jó is lehet. Ha rátűzne a nap, akkor valószínűleg bealgásodna, meg ami nagyobb probléma, hogy nagyon fel is tud melegedni.

Viszont nem csak a fény okoz algásodást, rengeteg tényzőtől függ: telepítettség, szűrés, vízcserék, növények mennyisége és fajtája.


Lényeg a lényegben, hogy így maradhat, de nyáron majd ne tűzzön rá!

2011. máj. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:
Minél több fény éri az akváriumot, annál kevesebb ammónia kell az algásodáshoz. Tehát a fény, a halak és a szűrésed arányától függ, hogy lesz-e alga. Ha jó a szűrésed és kevés a halad, akkor akár napfényárban is úszhat az akvárium, nem lesz algás.
2011. máj. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy túl sokat számít, mert itt nálam is pl az ablak előtt volt 1 évig az egyik akvárium.

Nincs itt sem tűző napsütés, csak világos van.


Volt olyan időszak mikor semmi algám nem volt, aztán kiszedtem úgy a fele növényt belőle, és kimostam a külső szűrőt, na utána egyből beindult a zöldalga.


Aztán végülis azt csináltam csak, hogy az egyik neont lekapcsoltam, alacson fényen ment, és úgy el is múlt 1-2 hét alatt az alga. Szóval ezt így ki lehet kisérletezni.

2011. máj. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Czövek Béla válasza:

Nekem az ablaktól úgy 3 m-re van szekrénybe építve. Amíg spot lámpával ment a fény addig volt algám rendesen. ( 3db 20W-os 4500K-es = zöld alga; 2db ugyanabból = barna alga. )

Végül váltottam LED modulokra = 0 alga. :)

[link]

2011. máj. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!