Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan hűtitek az akváriumotok...

Hogyan hűtitek az akváriumotokat nyáron?

Figyelt kérdés

Valamilyen berendezéssel?

Vagy van erre valamilyen praktika is?

Minden ötlet érdekel


2009. márc. 8. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Miert? Te akarod huteni a vizet? En nem szoktam,mar voltak a halaim30 fokos vizben is es azt is kibirtak.Nalad nyaron hany fokos a viz?
2009. márc. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én úgy szoktam hűteni a vizet nyáron, hogy megtöltök egy zacskót vízzel, azt berakom a fagyasztóba, megvárom míg megfagy, és utána belerakom az akvárium vizébe.Sokáig bírja, olcsó, egyszerű, és ha felolvad, akkor berakod újra a fagyasztóba, mikor kiolvad megint berakod.... és újra és újra.

Persze vannak speciális hűtő eszközök is.De én amiket láttam, azok több mint 100.000 Forintba kerültek.

Remélem segíthettem,,,

Üdv

2009. márc. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszike!

Igen hűteni akarom mert nálunk is 29-30 fokos a víz és lehet h nem halnak bele de biztos h nem jó nekik az ilyen meleg víz.

2009. márc. 8. 14:11
 4/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb trópusi díszhal bírja a harminc fokot,de egyébként halfajtól függ, hogy mi az optimális hőmérséklet.

Az akvárium hőmérséklete fűtés nélkül a mindig 3-4 fokkal kevesebb mint a helységé ahol van. Tehát vagy borzasztó meleg van nálatok vagy rosszul állítottad be az akvárium fűtést.

2009. márc. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem ugyanolyan hőmérsékletű a víz mint a szoba. 25fok a szoba és az aksi vize is 25fok,legalábbis nálam.Csak azért bátorkodtam megkérdezni mert hallottam h sokan csinálják...
2009. márc. 8. 18:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy a jeges modszer jot tesz-e, en ojant is halottam hogy 10 szazalekat lecsereli hideg vizzel,hogy essen a viz homersrklete de en ezeket nem ertekelem,mert a hal kenyes es a hirtelen lehult viztol konnyen megbetegedhet. A 25 fokos viz az normal,30-on felul van a baj.
2009. márc. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hello.

Én vagyok a jeges!:)

Szerintem nem zavarja őket, ha ilyen formában kapják a hideget.Annál biztos hogy jobb, mintha hirtelen hideg vizet öntenél bele, mert a kényesebb halak az 1-2 fokos különbséget is megérzik, nemhogy ha 30 fokos vízbe hirtelen öntesz 5 liter 15 fokosat....

Szerintem élvezik is a halak a jeges módszert, oda úsznak mellé, szinte látszik, hogy örülnek.De vannak külön akváriumba való hűtők, amiket 100.000-250.000 Forint között tudsz megvenni, abból pedig sok jeges zacskó kijönne...

Na a döntést rátok bízom mivel fogjátok hűteni, majd lehet írni nyáron kinek mi vált be.

2009. márc. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!