Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen falevelet tegyek az...

Milyen falevelet tegyek az akváriumba?

Figyelt kérdés
Nem fogja szinezni a vizet? Előtte hogyan tisztítsam meg?
2011. máj. 2. 09:56
 1/7 anonim ***** válasza:
a falevelet garnéláknak szoktak betenni, vagy tealevelet amúgy semmi haszna, hamar lebomlik, mocskolja a vizet.
2011. máj. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem odairni: a neonok miatt gondoltam beletenni. De ha gyorsan bomlik akkor inkább kihagyom. Kösz a választ!
2011. máj. 2. 10:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Dehogy bomlik, dehogy mocskol. Az aquadepoban lehet venni tebanglevelet, az az igazi, csak kicsit drága. Expresszen is árulta egy srác, nézd meg, hátha megtalálod még.


Amúgy lehet még használni bükk és tölgylevelet, csak az a hatalmas probléma, hogy tavasz van. Ősszel kell összegyűjteni a kiszáradt leveleket, alaposan megmosni és leforrázni. Kb. 1 hónap alatt bomlik le annyira, hogy egyáltalán hozzányúljanak a garnélák, majd még 1-2 hétig eszegetik. Tehát mondjuk havonta lecserélve egy olcsó és jó dekoráció, rengeteg hasznos hatással a vízre.

Olvasd át ezt:

[link]

2011. máj. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bár hülye vagyok, ha most leszeded a levelet, gondolom kiszárad most is kiszárad.

Nem tudom, én ősszel raktároztam be.

2011. máj. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:
A zöld levélnek nagy a szervesanyag tartalma, ami tényleg szennyezheti a vizet. A kiszárítástól ez még megmarad. Erdőben viszont most is ott van a tavalyi avar, már nem túl szép, de még használható. Az avarból a mindenféle bacik és gombák már lebontottak mindent ami könnyen bomlik és szennyezhetné a vizet. Ki kell forralni és mehet is az akváriumba. Mivel kis mennyiségről van szó, ezért nem színezik a vizet, de elviekben például a csertölgy levele képes rá. A neonok kifejezetten kedvelik a barna csersavas vizet, gondolom ez az egésznek a lényege.
2011. máj. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor jól gondoltam, hogy ősszel érdemes gyűjteni.

Én mondjuk ezt a régi avart nem használnám, bár ha egészségesek a levelek, nem rohadtak be a hótól és az esőktől, akkor elmegy. Ezek csak minimálisan színezik a vizet, a tebang sokkal intenzívebb. Jobban jársz, ha ezt, vagy ha valamilyen vasfát használsz a célra, őszre úgyis kikopik valamennyire a színe és akkor már lehet gyűjtögetni.

2011. máj. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ősszel kell gyűjteni tölgyfa levelet. Én legalábbis azt használtam eddig. A lényeg, hogy minél jobban inkább erdőből kell gyűjteni, mert az útszélieket hiába mosod magába itta a szmogot.

Am. csak simán leöblítem, és mehet az akiba. Természetesen színez, elég rendesen. Szerencsére, hiszen ezért teszem be. Amire figyelni kell, hogy elég könnyű, könnyen magához szippantja a szűrő, és így eltömíti. Ezt ki kell küszöbölni.

2011. máj. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!