Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Több vízicsigám van mint...

Több vízicsigám van mint halam? Hogy lehetne kicsit csökkenteni a szaporodásukat?

Figyelt kérdés
Nem is értem, honnan jöttek, nem vettem egy darabot se, most meg tele van vele az akvárium, van vagy 20 darab. Mit tehetnék ellenük?
2011. máj. 2. 11:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
26%
a szaporodásukat nem tudod csökkenteni és egyre több és több lesz... vidd el egy tóhoz és dobálj ki párat :)
2011. máj. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
:S Köszi
2011. máj. 2. 11:48
 3/18 anonim ***** válasza:
Tiszta fehér porcelán tányért fenekével felfele éjszakára leteszed a akvárium aljára,és reggel kivéve lepucolod!majd másik éjjel ua.
2011. máj. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Platypus ***** válasza:
70%

Ez a biztos jele annak, hogy túleteted a halaid. Kevesebbet kéne nekik adni. Aztán létezik egy easy carbo nevű szer, ami a növények növekedését segíti, és mellékhatásként gátolja a csigák szaporodását. Telepíthetsz csigaevő csigát is.


Az előző meg érdemelne egy virtuális pofont a javaslatáért. Kidobni a természetbe egy környezetidegen fajt a létező legrosszabb dolog a hobbiállat tartásban. Az invazív fajok hatalmas károkat okoznak az ökoszisztémában, és nem egy invázió indult akváriumból. Nálunk pl. az ékszerteknősök, a jövevény hólyagcsiga, vagy amerikában a békaharcsa.

2011. máj. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

nekünk van tavunk az udvaron,ugyan ez a gondunk volt mint neked. én is csak azt tudom ajánlani,hogy szedd össze őket és vidd el egy tóhoz. és készülj fel,hogy ugyanúgy fognak szaporodni ezek után is :/

nekünk mér egy sincs benne,mindet kiraktuk,mert szinte hetente találtam petéket a növényeken :S

2011. máj. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Platypus ***** válasza:
Bocs, nem előző, első.
2011. máj. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

11:55-ös 72%-os vagyok

Pesze ez attól is függ,hogy milyen fajta a csigád...

nekünk rendes tavi fülescsigáink voltak ezzel nem "szennyeztük" a környezetet

2011. máj. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Platypus ***** válasza:

Az őshonos magyar csigákra persze ez nem vonatkozik. De ilyeneket szinte senki se tart akváriumban, és pláne nem véletlenül kerülnek be. Tóban nagy mocsárit és nagy tányércsigát szoktak tartani, ezek teljesen korrekt őshonos fajok.


A fülescsiga gondolom a nagy mocsári akar lenni a vízipókból.

2011. máj. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Hát én nem értek a csigákhoz. Azt sem tudom, hogy kerültek az akváriumba, mivel én egy darabot se vettem, de egyre több van. Ki nem dobálnám őket - se kukába, se tóba. Gondolom nem élnek évekig. Csak nem szeretném hogy több legyen. Enni nem sokat kapnak a halak, annyit adok nekik, amennyit az üzletben mondtak.
2011. máj. 2. 12:09
 10/18 anonim ***** válasza:
Valószínüleg növénnyel kerültek be a peték. Én személy szerint jóban vagyok a csigákkal, semmit nem ártanak. Persze nagyon ritkán kell őket ritkítani, én kb. 3 havonta szoktam. Ha éjszaka beteszel egy megforrázott salátalevelet, reggelre tele lesz csigákkal, egyszerre ki lehet venni őket. Egy kis 10 literes akváriumban (vagy vödörben) lehet gyűjtögetni őket, 3-4 naponta 50%-os vízcserével elvannak levegőztető nélkül is (persze azért korlátozott mennyiségben). Aztán ha összegyűlik 100-200 db, akkor meghirdeted akvarista.hu-n, hamar le szoktak csapni rá, mert egyes halaknak nagyon jó eleség. Sok növényt, csokit kaptam már értük.
2011. máj. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!