Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lett az akvárium vize...

Mitől lett az akvárium vize olyan mintha tejet öntöttem volna bele?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam az akváriumot a férjemtől sajnos mindketten kezdők vagyunk haltartás területén.

Tegnap szép tiszta volt a víz ma reggelre pedig olyan mintha tejet öntöttem volna bele zavaros ,olyan fehéres mint a klóros víz.

Lehet hogy az a baj hogy este dísznek beletettem az akváriumba a húgomtól kapott tengeri csiga házakat,tengeri csillagot talán abból oldódott ki a mész a 25 fokos vízben?

Halacskáim egyébként jól vanak úszkálnak esznek.

Segítsetek mit tegyek?

Valahol az olvastam hogy neomagnolt kell ilyenkor a vízbe tenni de nem merem. Köszi előre is a segítséget.


2009. márc. 8. 12:30
 1/9 A kérdező kommentje:
Az akváriumom alján kék kavicsok vannak, van szűrő, levegőztető és vízmelegítő benne. 60L-es az akvárium 10 db hal van benne.
2009. márc. 8. 12:36
 2/9 anonim ***** válasza:

isten őrizz!!!! Azonnal kihalnak a halak! A neomagnol az klór, a halak pedig az nem bírják. lehetnek a kagylók is bűnösök, de lehet a növényzet is. legalább a fele vizet merd ki, köveket, csigákat szedd ki (főleg ha tengeri!) és a vízbe tegyél antiklórt, metilénkéket. Halak természetesen külön vízben legyenek mindeközben. Várj legalább 24órát, utána mehetnek vissza a halak!

sok sikert!

2009. márc. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Trópusi akváriumba NEM szabad beletenni ilyen dolgokat, abból oldódott ki a mész, jól gondolod. Sürgősen szedd ki a halakat és tiszta vizet bele!
2009. márc. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mű növény van benne akkor is okozhatja az a bajt?

Van két fekete molly egy neon hal, kattő alga evő, 3 szifó és 2 zebra dánió. Lehet hogy sok kaját adtunk nekik mert mindketten megetettük őket reggel csak nem tudtunk róla hogy a másikunk is adott. Azt olvastam hogy a sok el nem fogyasztott kajától is lehet ilyen.

2009. márc. 8. 14:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Meszes dolgokat vedd ki, cseréld ki a víz egy részét. A kavicsot átmostátok alaposan? Ha a neonhalból csak egy van, vegyetek hozzá még legalábbb ötöt, mert csapathal, min. 6-an legyenek, csak akkor érzik jól magukat. Az etetésre figyeljetek, mert nagyon be tud büdösödni a víz a maradéktól.
2009. márc. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem irtad,hogy mivel vilagitod meg az aksit,a nem elegendo feny is lehet a problema a barna alga ijenkor gyorsan elszaporodik es a viznek kellemetlen szaga lesz s a halak se birjak sokaig benne.
2009. márc. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Túl korán tetted be a halakat! Még nem jelentek meg a hasznos bacik a vízben, a halak ürüléke nem tudott lebomlani, gyakorlatilag saját ürülékükben úsznak. Legalább egy hetet kellett volna várni, amíg beteszed a halakat. Ez az idő lerövidíthető bizonyos készítmények hozzáadásával, ezekről érdeklődj az állatkereskedésben.
2009. márc. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, szerintem érdemes ezt elolvasni: [link]

És olvasgasd az akvarista.hu-t, sok hasznos dolgot találhatsz.

2009. márc. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az akvárium vízének kell állnia 1 hónapot de minimum egy hetet hogy minden szennyeződés kimenjen a vízből, de ilyen tengeri dolgokat nem szabad tenni az édes vízi akváriumba csak ha kifőződ de még akkor se. Sok sikert:)
2009. ápr. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!