Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kíméletes halál? Nem akarom...

Kíméletes halál? Nem akarom hogy sokáig szenvedjen?!

Figyelt kérdés

Van egy bettám hasvízkórja lett, teljesen biztos hogy lehetetlen megmenteni sajnos:(Megölni is sajnálom, de szívem szakad mikor látom hogy vergődik,szenved:(

A hasvízkórt a többi hal elkaphatja?fertőző?

köszönöm szépen a válaszokat.


2011. máj. 2. 14:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha változtatsz a medence körülményein és a vízminőségen akkor elmúlhat a betegsége akár mien durva is és akár mennyire régi is a betegség(de csak elmulhat).... Am valószínűleg (90százalék) nem fertőz a vízkór.
2011. máj. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Doruss ***** válasza:
100%

Tuti, hogy már menthetetlen?

Amúgy a hasvízkór olyan betegség, ami általában úgy alakul ki, hogy az okozója csak olyan halakat támad meg, akik le vannak gyengülve, egészséges halakra nincsenek hatással. A gyengülés lehet mostanában történt betegség vagy nem megfelelő tartási körülmények, stressz miatt. Úgyhogy nézz körül, minden rendben van-e az akváriumodban, a fajtáknak megfelelőek a körülmények?

Egyébként a halak legkíméletesebb elpusztítási módszere, ha jeges vízbe rakod... Nagyon sajnálom szegényt.

2011. máj. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
kiegészítem válaszomat:) okai: szervi megbetegedések vagy környezeti problémák (vízminőség,sok nitrát, magas nátrium klorid szint) baktériumok vagy helytelen táplálkozás.
2011. máj. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Doruss ***** válasza:
Ja, egyébként mennyi ideje ilyen? Próbáltad kezelni valahogy?
2011. máj. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
már alig veszi a levegőt a szája el van deformálodva....nem hiszem hogy meg fog menekülni:(
2011. máj. 2. 14:35
 6/12 A kérdező kommentje:
szerda csütörtök óta, de nem tudtam neki gyógyszert venni, mert dolgoztam, és mikor már végeztem arra nem volt nyitva állatkereskedés, és nem tudtam senkit megkérni. Vasárnap pedig mikor szabad voltam nem volt nyitva semmmi ahol tudtam volna venni:(((((
2011. máj. 2. 14:38
 7/12 A kérdező kommentje:

minden héten cserélem a viz 30-40%át 1napos pihentetett vízzel.Ez maradt most el mert már majdnem 2hete nem cseréltem.(ma cserélem)

lehet akkor a fagyasztott eledelével volt valami?

A víz egyáltalán nincs túlterhelve.

2011. máj. 2. 14:42
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is próbálkozz még, de ha már tényleg csak vegetál, akkor sajnos valóban jóbb, ha kíméletesen elpusztítod.

Valóban a jeges víz a legkíméletesebb, de újabban az eljárás előtt szegfűszegolajjal vagy eugenollal kábítják el a halakat az állatorvosok.

2011. máj. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

ááá..nem bírom elpusztítani, holnap megpróbálkozom a meggyógyításával ha addig kibírja.

viszont csak közös medencébe tudom gyógyítani, az nagy probléma?Nincs másik aksim.

Ezt a gyógyszert ugyanugy kell használni mint a parakillt?

2011. máj. 2. 14:49
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem, el kellene különíteni. Egy 10 literes vödör már tökéletes a célra (letakarva, fűtve).

Nem látom, hogy valaki gyógyszert írt volna, mire gondolsz?

Egyébként valamilyen antibiotikummal kellene próbálkozni, esetleg sera baktopurral. Meg persze nagyon jó vízminőséggel, fagyasztott kajákkal, ha még elfogadja.

2011. máj. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!