Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Pontosan milyen gyorsúszású...

Rolandrrrr kérdése:

Pontosan milyen gyorsúszású halakat lehet ékszerteknőssel együtt tartani?

Figyelt kérdés
Azt olvastam több helyen is, hogy ékszerteknős mellet kizárólag gyors úszású halakat érdemes tartani, hacsak nem vacsorának szánjuk őket. Viszont nem nagyon vagyok otthon hal témában, hogy milyet lenne érdemes venni a teknős mellé.
2011. máj. 2. 20:30
 1/6 gfero ***** válasza:
semilyent
2011. máj. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát az állatkerekedében láttam én hogy az ékszerteknősök aksiába raktak guppikat,amit úgy kaptak, voltak bent kicsik,vagy génhibásak.A kicsikből párat bekaptak,de pár napos guppikról van szó. De aztán ki tudja....
2011. máj. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 gfero ***** válasza:
bocsi.a helyesírásért semmilyent nem lehet vele tartani.
2011. máj. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sem érdemes. Egy ismerősöm tart velük halakat, de néhány hétnél egyik sem húzza tovább. Ráadásul a halak gondozása nagyon eltér a teknősétől, ha nem értesz hozzá, hamarabb megölöd őket, mint a teknős.

Általában a halaknak minimum 50 liter víz kell, tehát akkor a terráriumodnak legalább 100-150 literesnek kell lennie, merthát felül szárazföld is kell a tekinek. A víz tisztítása sem egyszerű, a halak nem bírják a teljes vízcserét, sem az ammóniát, a teki pedig ürít rendesen.

Ráadásul a növényeket sem tűrik meg, szétcincálják mindet, a halaknak pedig jó, ha van.

2011. máj. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem se tegyél semmilyet, hatalmas stressz lenne nekik ha folyton menekülni kellene valami elől... ha másért nem, de már csak ezért sem tennék teki mellé halat.
2011. máj. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bármilyet lehet vele együtt tartani, csak roppant rövid ideig...

Bocs :)

2011. máj. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!