Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tarthatok him sziami harcos...

Tarthatok him sziami harcos halat tarsas akvariumban kb 200 literesben vitorlasokkal es xifokkal?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:
6%
Ha akarsz soksok döglött vitorlást és xifót, igen :)
2011. máj. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz probléma. Tévedés, hogy a betta olyan vérengző. Egyedül a fátyolos halak, pl a guppi vannak veszélyben, de őket sem törvényszerűen hajkurássza.
2011. máj. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is nyugodtan beleteheted, nekem is mindig van egy az akváriumban mert gyönyörű hal. Még soha senkit nem bántott egyik sem, van mellette xifom, guppym, mollym, neonom, gurámim..
2011. máj. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy a többiek hányan vannak.

Félreértés ne essék, aki egyedül veszélyben lehet, az csak a Betta. De valószínűleg nem fogják bántani.

2011. máj. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Menézném, ahogy egy betta megöl egy xifot vagy egy vitorlást :)


Én egyébként ilyen halakkal biztosan nem társítanám. A 200 liter már alkalmas arra, hogy mindenkinek meglegyen a saját terülte, de ne feledjük el, hogy a vitorlás sügér, a xifo pedig egy eleven, gyosúszású hal. Könnyen elvesztheti a betta az úszóit.


De ha sok a növényed és nincsenek túltelepítve, akkor meg lehet próbálni. Csak figyeld és ha baj van, vedd külön.

2011. máj. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Platypus ***** válasza:
Szerintem akkor sem való a Betta xifó mellé, ha hozzá se nyúlnak egymás úszóihoz. Egyszerűen a Bettát csak stresszelnék a hiperaktív xifók és sosem bontakozna ki teljes szépségében. Ráadásul a xifók és a vitorlások is hajlamosak néha nekiesni a szép nagy úszóknak, bár tény hogy elég nagy helyen, megfelelő csapatban ilyenre ritkán vetemednek.
2011. máj. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 gfero ***** válasza:
a xifok kinyírnák a bettát vagy legalábbis nagyon gyorsan uszony nélkül maradnának és a vitorlás se csipi annyira persze ez is egyedfüggő lehet hogy nem bántanák de én nem próbálkoznék.
2011. máj. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szia szerintem ez teljesen halfuggo nekunk is volt sziamink 2(fiu+lany) es a tobbivel nyugodtan elvolt, meg ikrat is rakott (persze azonnal megette a him)

csak sajnos mi akkor hulyegyerekek voltunk es azzal jatszottunk h egy tukrot betartottunk ele mert akkor felfujta magat. akkor kezdte csipkedni a lanyt meg az elenkebb szinu halakat bar azok eleg nagyok voltak nem lett semmi bajuk es a nostenynek sem , abbahagyta meg mi is a tukrozest.

2011. máj. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!