Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Összezavarodtam. Én tudom...

Összezavarodtam. Én tudom rosszul?

Figyelt kérdés

Kb fél éve foglalkozok akvarisztikával, 100 literes akváriumom van, elevenszülőkkel és harcsákkal, élőnövényekkel. Minden héten csináltam 30%os vízcserét, aljzatporszívózással. A szűrőt havonta kinyomkodtam a leengedett akváriumvízben. PH-t és más értékeket soha nem mértem. (lehet kellett volna)


Tegnap az állatkereskedésben olyat mondott az eladó ami nagyon meglepett. Azt mondta hogy ne csináljak részleges vízcserét hetente mert felborul a ph meg minden. Az üzletben elég sok akvárium van, van vagy 3db 400 liter feletti és abban kb félévente csinálnak részleges vízcserét. A kicsikben is pár havonta.

Meg ajánlott egy tablettát, a neve Crystall amire azt mondta, hogy ha ezt beleteszem kitisztítja a vizet, és nem kell részleges vízcsere.


Mi a véleményetek? Eddig rosszul csináltam? Vagy ő tudja rosszul?


2011. máj. 5. 08:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem te csináltad rosszul, hanem ő volt rosszindulatú. Mert ha neked felborul az egyensúlyod, akkor valószínűséggel dögleni fognak a halaid, hozzá mész halat is venni, meg gyógyszereket is meg mindenféle szart amit csak rádsóz. Az a tabletta nem ér semmit, ne dőlj be ilyeneknek. Hetente meg kell az a 30%-os vízcsere. Ha nincs meg, akkor könnyebben felhalmozódik a sok ammónia, nitrit, akármi ami meg fogja betegíteni, rosszabb esetben ölni a halaidat. Szóval mindent jól csinálsz, az eladókra amúgy sem szabad hallgatni, mert sokszor tájékozatlanok, meg ahogy most is látszik, rosszindulatúak. Melyik bolt ez egyébként?
2011. máj. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek az első válaszolóval.Mindent jól csináltál eddig!Kell az a heti 30%-os vízcsere.Ha nem cserélnél hetente vizet akkor amiatt lennének gondjaid.A víz sárgás lenne, felgyűlne az ammónia, stb.Ahogy az első válaszoló is írta.Ezek a tabletták meg nem sokat érnek.Ne hallgass arra az eladóra!
2011. máj. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:
100%

Az eladó vagy rosszindulatú, vagy leragadt az 50 évvel ezelőtti tapasztalatoknál.

A crystal tabletta egy baktériumkészítmény, új akváriumokba, vagy gyógykezelés után érdemes használni. Egy beállt akváriumban semmit sem csinál.

Ha ritkán csinálsz vízcserét, az valóban okozhatja azt, amivel riogatott. Ha hónapokig nem cserélsz vizet, akkor valóban változik a pH és a keménység, és a nagy változás stresszt okoz. Na ennek az elkerülésére csinálunk gyakori vízcserét! Egy heti 30%-os vízcsere mellett az akváriumodban az értékek nem fognak eltérni mérhetően a csapvizedtől. A növények valamennyit felhasználnak a vízkeménységből, és ez határozza meg a pH-t. De ez olyan kis mennyiség, hogy heti szinten nem mérhető, csak akkor okozhat drasztikus változást, ha hónapokig nem cserélsz vizet. Tehát a gyakori vízcsere pont hogy stabilan tartja az akvárium vizét.

És ha jól értem, akkor neked belső szűrőd van. Egy ilyen szűrő mellett gyakorlatilag garantált halgyilkosság, ha elhagyod a heti vízcserét. Egy ilyen cuccnak elég kicsi a biológiai lebontó képessége, a káros anyagok mennyiségét a vízcserével tartod kordában. Ha ezt elhagyod, akkor a halaid egy idő után bele fognak halni a mérgezésbe.

2011. máj. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Platypus: Lehet hogy leragadt, mert már nyugdíjas az eladó. :D

Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam hogy nem bennem van a hiba :D

2011. máj. 5. 12:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez az eladó kb olyan lehet, mint barátom, csak ő nem olyan öreg :) Ő is olyan, hogy nem akar takarítani, sőt azt se engedi hogy én takarítsak nála és ha leszívom a vizet, lebasz, hogy nézzem meg, milyen tiszta, ezt most minek kellett cserélni? Közben meg Ramirezi halakat tart, aminek még sűrűbb vízcsere kéne. Nála az a szerencse, hogy külső szűrője van, nincs benne sok hal, és talán még azért élnek. Amellett könnyebb megcsinálni hogy ritkán cserélünk vizet, de én azért szoktam 2 hetente, ha ellenkezik, akkor is. Ez egy 72 literes akvárium.
2011. máj. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!