Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor tehetem vissza a közösbe...

Mikor tehetem vissza a közösbe a garnélákat? Szabad-e egyáltalán?

Figyelt kérdés
Írtam már egy kérdést ide ma már, félholt garnélákról volt szó, még egy dolog érdekelne velük kapcsolatban. Gyógyszeres kezelés és hasznos baci-pusztulás miatt lettek nagyon betegek ma reggelre. Mikor tehetem őket vissza a közösbe? Először egy ideig gondoltam külön tartani őket, hogy megerősödjenek. De nem tudom, egyáltalán visszatehetem-e őket majd.
2011. máj. 5. 16:04
 1/4 A kérdező kommentje:
2011. máj. 5. 16:07
 2/4 Platypus ***** válasza:
Vegyél aktív szenet a közösbe, és úgy 4-5 alkalommal cserélj fele vizet, 2 héten belül elosztva. Nem ártana minél előbb másik akváriumból egy kis régi vízzel beoltani az akváriumot, vagy baktériumkészítményt venni bele. Aztán lehet próbálkozni a garnélák visszatelepítésével.
2011. máj. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Pont van még egy nagy akvárium a házban, onnan tudok áttenni vizet hozzám. Mennyit tegyek kb? Az enyém 80 literes. Veszek aktívszenet is hozzá. Köszi! Remélem mostmár rendben lesznek ha legközelebb átteszem őket. Érdekes, meg picit talán morbidan is hangzik talán, de ezek a garnélák olyanok, mint a csótány... Totál azt hittem, elpusztultak. Erre felélednek teljesen. Egyszer meg is "főztem" őket véletlenül, mikor radiátoron maradtak zacsiban, de akkor is "feltámadtak" miután fokozatosan lehűtöttem a vizet.
2011. máj. 5. 16:25
 4/4 Platypus ***** válasza:
Elég pár deci. A legjobb, ha veszel ki egy tál vizet a működő akváriumból, kinyomkodod benne a szűrő szivacsát, és miután leült az aljára a kosz, a letisztult vízből átöntesz egy pohárral. Vízcserénként átönthetsz egy pohár vizet, de nem kell azért a szűrőszivacsot agyongyötörni, elég csak simán az akváriumból merni.
2011. máj. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!