Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a különbség a dél-amerikai...

Mi a különbség a dél-amerikai és az afrikai sügerek között?

Figyelt kérdés
Mármint gondozásukban van valami eltérés, esetleg a dél amerikaiak kissebbre nőnek, szelídebbek?
2011. máj. 6. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Az afrikaiaknak kemény víz kell, a dél-amerikaiaknak lágy.

Az arkikaiak sokkal agresszívabban védik a területüket.

2011. máj. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

... és az afrikaiak gyakoribbak a kereskedésekben.

Dél-amerikaiak közül a törpesügerek népszerűbbek Magyarországon.

2011. máj. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
utolsó: és a vitorlások :) egyébként a többit már leírták, a dél-amerikaiak tarthatóak trópusi, vegyes akváriumokban, de az afrikaiak csak fajtársaikkal, azon belül se nagyon szoktunk összetenni a különböző tavakból származó halakat (Malawi, Tanganyikai, Viktória-tavi...). Nekem Malawi-taviak vannak 300 literben egyébként, hát van, amikor előfordul egy kis harc, de alapjában véve nem olyan agresszívek, mint amilyennek sokszor beállítják őket. De más halakkal semmiképp nem lehet összetenni, emiatt sem, meg a teljesen különböző vízigény miatt sem.
2011. máj. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi van a vitorlásokkal?


Azt lehet mondani, hogy az egyetlen gyakran kapható sügér dél-amerikából. Ráadásul az esetek 80%-ában "tévedésből" veszik meg úgy, hogy fogalmuk sincs, hogyan is kell tartani őket.

Az apistogrammáknak meg egyre népesebb táborát lehet már beszerezni, és a "rajongói tábora" is évek óta egyre nagyobb.

2011. máj. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Erre céloztam én is, hogy a vitorláshal is az egyik legnépszerűbb dél-amerikai sügérfajta, amit boltokban könnyen be lehet szerezni, ez után jönnek az apistogramma-k. Nem tudom mi volt részedről ez a bunkó stílus most, szerintem én nem voltam az veled...
2011. máj. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!