Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2 nap alatt a halaim 90%...

2 nap alatt a halaim 90% kipusztult okot nem tudok, betegség nem látszott rajtuk . Sejtem hogy az utóbbi héten kapott-megunt és befogadt halak hoztak be valamit. Túlélők egyenlóre3 guppi 3 sziffó mit csináljak?

Figyelt kérdés
2011. máj. 7. 09:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Mekkora az akváriumod??? Mennyi hal volt benne? Van-e szűrőd, van e vízfütőd...stb....sok mindentől függ!
2011. máj. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Platypus ***** válasza:

Több mint valószínű, hogy ez nem betegség volt, a befogadott halak semmi mást sem hoztak, mint a saját anyagcseréjüket. Mert az általad leírt halpusztulás mérgezésre utal. Ha tippelnem kell, akkor az történhetett, hogy az akváriumod eleve túl volt telepítve, az új halak jelentette terheléssel pedig már nem bírt el. Egyszerűen ammóniamérgezést kaptak a halak a saját vizeletüktől.

Mit csinálj? Cseréld le a víz felét, aztán írd le az akváriumod adatait, és aztán többet is lehet rá mondani.

2011. máj. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 gfero ***** válasza:
szerintem is vízmérgezés de csak pihentetett vízzel cseréld le vagy használj vízelőkészítőt .mekkora az akvárium,csinálsz hetente részleges vízcserét,talajporszívózást csinálsz?milyen vizelőkészítőt vagy mást használsz?
2011. máj. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Doruss ***** válasza:
Valószínűleg tényleg mérgezés. Nincs más olyan betegség, ami miatt ennyi idő alatt tünetmentesen elpusztulna ennyi hal... Ha meg akarod őket menteni, csinálj egy 50%-os vízcserét, pihentetett vízzel vagy vízelőkészítővel. Utána írd le az akvárium paramétereit: mekkora és mennyi hal volt benne összesen a pusztulás előtt? Mikor, mennyit és hogy takarítasz? Van szűrő, éjjel-nappal megy?
2011. máj. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok az akvárium 80l-es kb 15 kicsi guppi, 4 sziffo, 2 algaevő 3 neon és egy házmester volt benne ezekhez kaptam még 4 csíkos valami márnát de szegények mind elhunytak mostanra csak 3 sziffo maradt meg a vasfa alján egy csomó tojás valószínű még az anciktól maradt.

Kitisztítottam az alját túrbón ment a szűrő a víz felét akkor ma lecserélem szűrő ami éjjel nappal megy és fűtés is.

Most várok ezekkel mi lesz de teljesen kiűrült. Ja és ezek mind 2 hete lettek telepítve bele úgyhogy még nem takarítottam.

2011. máj. 9. 13:32
 6/8 Platypus ***** válasza:
Az elhullás oka az volt, hogy két héten belül raktál bele ennyi halat. Egy új akváriumban ki kell alakulnia a baktériumkultúrának, amik lebontják a halak salakanyagait. Fokozatosan kell telepíteni a halakat, hogy a bacik lépést tudjanak tartani a feladattal. Alapszabály, hogy egy új akváriumot egy darabig üresen kell járatni, aztán a halakat szép fokozatosan, kis csoportokban kell telepíteni. Nem tartottad ezt be, pusztulás lett a vége.
2011. máj. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Víz volt benne?:D
2011. jún. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja a vízszámlával spórolni akartam így csak halat raktam bele:)
2011. jún. 2. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!