Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha megemelem a hőmérsékletet,...

Ha megemelem a hőmérsékletet, az megöli a gombát?

Figyelt kérdés
Nem tudom melyik betegségről hallottam ezt, de valami olyasmi volt, hogy kb 28 fokon meghal egy bizonyos fajta gomba (azt nem tudom, melyik betegséget okozza). Ez igaz?
2011. máj. 7. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, biztos van ilyen gomba, de elég ritka lehet. Konkrétan nem ismerek olyan betegséget, ami szimplán hőmérséklet emeléssel gyógyítható.
2011. máj. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szentpety ***** válasza:
A betegség amire gondolsz az a darakór. De csak akkor van értelme emelni a hőmérsékletet, ha mellé pl sera omnipurt adagolsz. Lényege, hogy felgyorsul a parazita fejlődése. A omnipur hatóideje kb 3-4 nap, utánna nem sokat ér. A darakór kifejlődéséhez kb 5 nap kell hűvösebb vízben, ha melegebb a víz ez az idő 2 nap. Mivel a vegyszer nem pusztítja el a spórákat csak a kifejlődött parazitát, ezért felgyorsítjuk azok átalakulását, így a már vízben lévő spórák átalakulnak és elpusztulnak a vegyszer hatóidején belül.
2011. máj. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gfero ***** válasza:
önmagába a hőfok emelés nem pusztít el semmit csak gyógyszeres kezelés mellett
2011. máj. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még akkor van értelme hőfokemelésnek kezelés nélkül (darakór és más paraziták esetén), ha az akváriumban nincs hal. Ahogy Szentpety is mondta, felgyorsul a kórokozók fejlődése, gazdatest nélkül pedig elpusztulnak.
2011. máj. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!