Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » TENGERI kerti tavat nem lehet...

TENGERI kerti tavat nem lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Sose láttam még olyat.

Mi lenne, ha kiásnék egy hatalmas tavat, és sós vízzel feltölteném, mint a tengerekben, és telepítenék bele korallokat, halakat?

Persze hatalmas szűrővel, aminek van teljesítménye.

Meg lehetne oldani, vagy tengeri kerti tavat sosem csináltak, és nem is tudnak?


2011. máj. 7. 15:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
xDDDDDDDDDDDDDDDD
2011. máj. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
43%
Láttál te már tengeri akváriumot? Tudod mi munka van abban, és mennyi pénz? Szerinted ez megvalósítható tó formában, tengeri halaknak tudod milyen kényes odafigyelés szükséges...?
2011. máj. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Már csak a hőmérséklet miatt sem lehet megvalósítani szabad téren, tehát a többi részletről nem is érdemes beszélni.


Persze ha van néhány(száz) milliód, építhetsz egy fűtött üvegházat, kazánházzal, szűrőházzal és csinálhatsz tengert :)

2011. máj. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Érdekes gondolat.

Csak találni kell hozzá egy lelkes szponzort.

2011. máj. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Platypus ***** válasza:

Én meg zebrát szeretnék tartani a kertben. Biztosan jó fűnyíró lenne.


Egy kerti tó túlságosan ki van téve a változó környezetnek. A tengereknek pont az az egyik fő jellemzője, hogy a hatalmas méretek miatt szinte alig vannak változások. Egy kerti tóba esik az eső, néha még savas is, belehullik ez-az, felkavarhatja a szél...stb. Még édesvíziben se nagyon van olyan példány, ami igazán stabil lenne.

2011. máj. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Idehaza a földrajzi helyzetünk miatt a korallok fényiégényét a nap nem tudná ellátni -> halott ötlet.


Egyébként Portugáliában már készítettek ilyet, bár az inkább földbe süllyesztett akvárium volt. Ha meglelem, belinkelem.

2011. máj. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Attól, hogy beleöntesz x tonna sót, szerintem egy tó nem lesz tengeri. Azt a flórát nem tudod szerintem csak úgy megteremteni, max. ha tengervizet hozol.

A korall meg szerintem teljes képtelenség. Nem nő meg egyik napról a másikra, ráadásul beszerezni is elég körülményes. A vizet ráadásul állandó hőmérsékleten kellen tartanod.

2011. máj. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

"Persze ha van néhány(száz) milliód, építhetsz egy fűtött üvegházat, kazánházzal, szűrőházzal és csinálhatsz tengert :)"

Na, akkor üvegház, azt fűtöm plusz leások a földbe fűtés csöveket. s hatalmas tengeri fénycsöveket.

Oké, hogy milliók/milliárdokba kerülne, de a kérdés inkább az, hogy MEGOLDHATÓ-e rövid, vagy hosszú távon a tó fenntartása.

2011. máj. 7. 16:13
 9/18 anonim ***** válasza:
Abszolut.
2011. máj. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Inkább ha ennyi pénzed van, vegyél egy kis öbőlt a tengerben, vagy egy szigetet. Ott lesz tengervized, tengeri halakkal...
2011. máj. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!