Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » TetraTec HT akváriumfűtő 75W...

Czövek Béla kérdése:

TetraTec HT akváriumfűtő 75W vélemények?

Figyelt kérdés

Üdv.

Van-e valakinek tapasztalata az említett fűtéssel kapcsolatban?

Használtan, kéz alól vettük.

Az akvárium ( 60 L ) vize 19°C volt mikor beletettem, 2 órával később 22,5°C. Na próba képp letekertem 20°C-ra és nem kapcsolt ki.

Ez normális?

Elvileg felenként lehetne szabályozni, automata.

Az eladót felhívtam és azt mondta, neki van olyan fűtése, ami 20°C-ra állítva 26°C-ra fűti a vizet.

Fontos lenne a válasz, mert nem szeretném a halakat megfőzni... :)


2011. máj. 7. 21:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, kiegészítés: a szoba hőmérséklet kb.:19-21°C
2011. máj. 7. 21:36
 2/8 anonim ***** válasza:
Szeintem tedd egy vödörbe ott gyorsabban felfűti a vizet és figyelgesd, hogy mikor kapcsol ki.
2011. máj. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Régen barátom elrontott egy automata fűtőt, mégpedig úgy, hogy takarításkor kivette az akváriumból, de elfelejtette kihúzni az áramból. 10 perc mulva ott füstölt az asztalán, akkor gyorsan kihúzta. Utána nem látszott rajta semmi sérülés, ezért én reménykedtem hogy még jó, és kipróbáltam. 25 fokra volt állítva úgy felnyomta 30 fokra a vizet és esze ágában sem volt kikapcsolni. Szerintem szétégett a hőérzékelője. Úgyhogy ki is dobtam a francba.


A márkáját nem tudom mi volt, de így én is eladhattam volna, hogy közben átverek valakit jól. Remélhetőleg te nem ilyet vettél használtan :/

2011. máj. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát, ha nem kapcsol ki, az baj, rossz az érzékelője. Most hogy az eladónak van olyan, ami 20 fokra állítva 26-ra fűt, az ő dolga, de amit elad, az ne legyen rossz (vagy hívja fel rá a figyelmet)... Én is azt mondom, hogy próbáld ki egy vödörben, állítsd be mondjuk 23 fokra, aztán jópár óra múlva nézd meg, hogy hogy áll. Ha több, ha kevesebb, vidd vissza az eladónak, főzze meg vele a saját halait...
2011. máj. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, holnap vodrözök. :)
2011. máj. 7. 22:07
 6/8 A kérdező kommentje:

No, 20°C-os víz, 20°C-ra állítva a fűtő és 31°C-nál kapcsolt ki...

Hívom az eladót.

2011. máj. 8. 10:55
 7/8 gfero ***** válasza:
vidd vissza a boltba ha nem akarod megfőzni a HALAKAT
2011. máj. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mint írtam, kéz alól vettem.

Felhívtam a srácot, kicserélte egy hévíz II-re ( 70 W ) ami hibátlanul megy. Valamint vettem még tőle egy aquael 100W-ost a nagyobbikba is. ( Kicsi: 60 L , nagy 90 L )

Mennyi idő kell ezeknek kb. amíg felfűtik a medencéket? Szoba hőmérséklet: 20°C, mindkettő 24°C-ra állítva.

Vízáramlás: kicsi: RS 104, nagy: Hailea HL-BT700

Kicsi ablak mellett állványon, nagy szekrényben TV alatt.

[link]

2011. máj. 8. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!