Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van két mézgurámim, de a...

Van két mézgurámim, de a képek alapján lehet, hogy nem is mézgurámi? Linkek lent

Figyelt kérdés

Az enyém pontosan ugy néz ki, mint a likelt oldalon felülről a 3. képen:

[link]

Pedig elméletileg ilyet vettem:

[link]


2011. máj. 8. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Amíg fiatalok illetve stresszesek, addig nem lesz olyan szép színük, mint ami a képeken van, tehát simán lehetnek mézgurámik.

Ha lefényképeznéd, könnyebb lenne eldönteni.

Mondjuk az eladókban nem lehet megbízni, néha még ők maguk sem tudják, hogy melyik milyen hal.

2011. máj. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Csináltam pár képet (nem tul jó minőség mert telefonos), ez a nőstény. Megpróbálom a hímet is lekapni, bár ő kevésbé szeret fényképezkedni, eddig nem is hagyta magát.

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. máj. 8. 14:30
 3/7 A kérdező kommentje:

Itt a hím is (z a kép jobban kivehető):

[link]

2011. máj. 8. 14:44
 4/7 Platypus ***** válasza:

A képek nem a legjobbak, de ennyi alapján van okod a gyanúra. Egyiken se tudom kivenni a sárgás szegélyt a hát és a hasúszón, ami a mézgurámi jellemzője.

A kereskedők hajlamosak a számukra ismert nevet ráaggatni minden hasonlóra.

2011. máj. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor szerintem várok, és majd idővel kiderül milyen fajta is. Nálam a nőstény is narancsszínű, mint a hím, igaz egy picit halványabb. Ha mézgurámi, akkor be fog barnulni egy idő után ahogy a képen is kinéz (a linkeltben)? A hímben van egy pici fekete, a felső uszonya szegélyén.

Találtam egy képet, az enyémek is kb ilyenek, csak nálam a nőstény a nagyobb a hímnél.

[link]

2011. máj. 8. 15:08
 6/7 gfero ***** válasza:
szerintem ez amennyiből ki lehet venni egyik se a belinkeltek közül én inkább a törpe gurámira gondolok.
2011. máj. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos amit linkeltél, az a rubingurámi. Ha ilyen élénkebb színe van, és nem matt barnássárga, akkor 99%, hogy ilyened van. Mesterséges úton, hormonkezeléssel állítják elő vagy a mézgurámiból, vagy az ajakos gurámiból. Mindamellett, hogy etikátlan eljárás, nagyon megrövidíti a halak életét. Nemsokára visszanyerik az eredeti színüket, de az egészségüket már soha. A boltok nagy részében csak ezt árulják, mert a stresszes, szürke mézgurámi senkinek nem kell a boltban... Fogyasztói társasalom...
2011. máj. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!