Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik éri meg jobban?

Melyik éri meg jobban?

Figyelt kérdés

üvegessel megcsináltatni az aksit persze üvegtetővel és hozzá venni álló lámpát

vagy rendelni olya akváriumot, amelyen műanyag tető van és világítás

(literenként kb mennyi az akvárium üvegesnél?)


2011. máj. 8. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
én a másodikra szavazok
2011. máj. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


itt válogathatsz

2011. máj. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

[link]

ez jó?

2011. máj. 8. 14:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz komolyabb akváriumot összehozni, akkor a műanyagtetős jó, a hozzá való árnyéktűrő növényekkel.

Ha kicsit komolyabban szeretnél növényesíteni, akkor mindenképpen külön kell megvenni a világítást.


Amit linkeltél, 45 literes, abban 6-8 guppin kívül nem sok mindent tarthatsz. Kezdőként legalább 70 literesben kellene gondolkozni, mondjuk egy eheim pick up 2010 szűrővel. A 45 litereshez amúgy egy 2008-as kellene.

2011. máj. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:

Én az első megoldásra szavazok. A gyári műanyag tetőkbe csak nagyon gyenge világítás fér bele, nem lehet bővíteni. Az alap fény csak a legkevésbé fényigényes növényeknek elég. Ha üvegtetőd van, akkor azt raksz fölé amit akarsz.


Személy szerint a nyitott akváriumot preferálom, hozzá való cseppálló világítással. Szerintem ez a legszebb, és nyáron a legkönnyebb megakadályozni a túlmelegedést. Mondjuk az üvegtetős megoldásnál sokkal drágább lámpa passzol csak hozzá.

2011. máj. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Doruss ***** válasza:

Én biztos, hogy az első megoldást választanám. Már csalódtam eleget a szettes akváriumokban, van egy 54 literesem, már minden felszerelést lecseréltem: a szűrő gyenge volt, a világítás kevés és a tetőbe nem tudtam belerakni többet, döglöttek a növények. úgyhogy végül csináltattam egy tolótetőt üvegessel és vettem egy lámpát meg egy új szűrőt.

A szett kezdetben egyszerűbbnek látszik, de mindenképpen sokkal jobban megéri ha üvegesnél csináltatod.

2011. máj. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!