Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Haltenyésztésbe fognék,...

Haltenyésztésbe fognék, szerintetek?

Figyelt kérdés
Elevenszülőkkel startolnék (platty, molly, xifo, guppy). 7 akváriummal kezdenék (50-60 literesekre gondoltam). Persze szűrés meg fűtés meg lenne oldva, közös szűrővel meg fűtővel. Később belefognék egyes ikrázók tenyésztésébe is, mint a zebradánió, neon, coryk, sziámi harcos. A halakat különböző helyekről hozom, van ami egész másik városból került hozzám. Igyekszem vigyázni a beltenyészettel. Vevő lenne rá, 3 kisállatkereskedés eddig is mindent átvett, amit kínáltam (volt h 40-50 guppyt, mollyt vittem, 2 helyen átveszik pénzért, 1 helyen pedig cserélni lehet kajáért, felszerelésért). Akár másik városba is elszállítanám, persze ha az nem az ország másik végében van. Szerintetek milyen ötlet? Igazából már évek óta szeretnék ilyesmivel foglalkozni (természetesen nem ebből számítok megélni, csak egy kis plusz kereset, meg szeretek is bíbelődni a halakkal). De érdekelne, hogy hogy megy az ilyesmi, kellenek papírok hozzá ha nagy mennyiségben adok át halakat? A 2 halasbolt eddig is anélkül átvette, de nem szereném ha gondom lenne később ebből, vagy ha a boltnak lenne gondja hogy nincsenek papírok az áruhoz, amit átvettek. Mekkora tenyészethez kell, hogy okvetlen legyenek papírok? Amugy dícsérték is a halaimat, amikor elvittem a halasba, hogy szépen fejlettek, és egyészségesek, ami igaz is, mert szeretek odafigyelni rájuk.
2011. máj. 9. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon élünk. Legálisan ez neked nem érné meg.

Drágábban pedig nem vennék át a kereskedésekben. 7 akvárium meg nagyon kevés, annál aztán tényleg nem lenne érdemes papírokkal foglalkozni.

2011. máj. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Főleg, hogy elevenszülőkkel dunát lehetne rekeszteni (főleg guppikkal), nem kell még neked is tenyésztened...ha tényleg ilyenbe akarsz fogni akkor szerezz még sok sok tapasztalatot és különlegesebb, ritkább halak tenyésztésébe fogj.
2011. máj. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Aranyos ötlet, ezzel így hobbiból el lehet szórakozni, de ez még közel sem tenyészet.

A legfontosabb, hogy kb. 6000 liter vízzel számíthatsz némi haszonra az egészből, 10000-től kezdődik a tenyészet.

Az, hogy néha beveszik a guppijaidat meg a mollyjaidat, az nem azt jelenti, hogy folyamatosan átveszik őket. 3 bolt nagyon kevés, ha éppen nemet mondanak, nyakadon marad 300 hal, azokkal mit csinálsz? Megsütheted vacsorára...

Ha meg máshova is szállítanál, ahoz kapcsolatok kellenek, illetve hogy lenyomd a 10ezer liter feletti tenyésztők és importőrök árait. Hidd el, lehetetlen. Ha csak azt számolod, hogy mennyi egy liter benzin, vagy egy kwh áram, hamar elmegy tőle a kedved.

Aztán amiről még szó sem esett, hogy különlegességeket, sügéreket, L-es harcsákat is tenyésztened kellene, ahoz pedig már kell szakértelem.

Aztán a közös szűrő=>egy hal beteg=>összes hal beteg. Kompresszorban kell gondolkozni, meg szivacsszűrőkben.


Tehát ha ebből pénzt vársz, ne kezdj bele. Ha hobbiból, úgy, hogy te fizetsz az egészért, bevállalod, akkor hajrá, minden jót!


Olvasmány:

[link]

[link]

2011. máj. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Gondoltam már ritkább fajokra, de azt mondták, hogy érdemesebb ezekkel a felsoroltakkal foglalkozni, mert azokra van a legnagyobb igény. Nem Magyarországi vagyok :). Igaz, nálunk sem sokkal jobb a gazdasági helyzet. Nem is mernék belefogni, ha eddig is nem vették volna át őket. Ám köszi a tanácsokat, még gondolkodom ugyis az egészen. Ha beindulna a dolog, akkor természetesen bővíteném az akváriumállományt is, azért kérdeztem a papírokat.
2011. máj. 9. 12:37
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem láttam még a válaszodat Murr, mielőtt elment volna az enyém.. Köszi a hasznos tanácsokat, meg amit linkeltél. Most nem tudom elolvasni (iszonyú lassú a net amit most használok), de mihelyt hazaérek elolvasom, nagyon érdekel a téma. Lehet, hogy ez az egész csak egy elképzelés marad, bár ki tudja..
2011. máj. 9. 12:44
 6/10 Platypus ***** válasza:

Abban látok rációt, ha ritkább változatokat szeretnél tenyészteni. Például az igazán szép, szelektált vonalból származó guppikat marha nehéz beszerezni. Az átlag bolti guppi sehol sincs a lehetőségekhez képest. Bettánál ugyanez a helyzet.

Legálisan esélyed sincs pénzt csinálni belőle, még ha van is miből elindulnod és atom tapasztalt is vagy. A cseheknél annyival kedvezőbbek a vízadottságok, hogy lehetetlen versenyezni az áraikkal. Egyébként a magyar kereskedések leszarják a papírt. Sok helyre vittem állatot, és még soha nem is kérdeztek rá.

2011. máj. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is a ritkaságok jutottak még eszembe.

Nagyon divatosak most a nano halak, galaxy dánió tenyésztése például megtérülhet. Vagy esetleg garnélák, de őket kereskedésekben nem biztos, hogy le tudod adni (általában még életben sem tudják őket tartani), de kéz alól sokan megveszik.

2011. máj. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Frontosa ***** válasza:
100%

Elevenszülőkkel nem fogsz jól járni, csak a nyakadon maradnak. Minél ritkább az adott halfaj, annál drágábban értékesíthető (pl. diszkosz).

Sügérfélékkel érdemes lehet belevágni, elkezdeni 1-2 halfajjal. Pl. erre a célra tökéletesek a Mórik, egy darabig én is adtam-vettem őket.

Kell egy 300 literes tenyésztő akvárium, sok bujkálóval, erős szűréssel és 2-3 kisebb 100 literes aki az ivadékoknak. A tenyésztőbe 1-2 szép hím és 8-10 nőstény, folyamatosan forgatni fognak.

Az áruk 1500-tól a csillagos égig, ha van sügeres bolt a közelben, örömmel átveszik tőled nagy tételben, még körbe is csókolgatnak.

Persze ehhez sokat kell tanulmányoznod őket, biztos, hogy sok kudarc is fog érni, de ez speciel anyagilag is megéri, feltéve ha van hová eladni, de pl. fórumokon is viszik mint a cukrot.

Vagy pl. diszkoszok, de az megint egy másik történet.

Üdv,

2011. máj. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
vagy egy ötlet, hogy beszerezhetsz különleges bettákat,(de többfélét) és azokat szaporítod. azt biztos beveszik boltban.
2011. máj. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia kérdező:)Belevágtál,és ha igen mit szaporítassz?
2012. febr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!