Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halak élnek meg levegőz...

Milyen halak élnek meg levegőztető nélkül is?

Figyelt kérdés
tudom hogy mi a nevük csak most nem jut eszembe nem is ez a kérdés hanem hogy konkrétan milyen fajok vannak? jah és hogy ha nem gömbölyű hanem szögletes akváriumban tartom őket/őt ami inkább szétterül és nem nagy mélységű akkor is elég a kb10 liter?
2009. márc. 10. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
A műhalak xD
2009. márc. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

10 liter minden halnak kinzás:(

ha már belefetetsz vegyél egy nagyobbat sztem..nekem 40 literesem van guppik vannak benne, nincs se levegőztetőjük , se tisztitó, és kutya bajuk, meg voltak régebben aranyhalaim nekik is jó volt mindennélkül...

2009. márc. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha van sok novenyed az mar egy oxigen pompa,en is levegozteto nelkul kezdtem es birtak a halak,de szerintem se erdemes 10 literes aksiba kinozni a kedvenceidet ,kezdesbol ajanlanek legalabb egy 50 literest. En 20 literessel kezdtem es mindegyre nagyobb es nagyobbat akartam ,mara mar elertem a 120 literest es hidd el , hogy a nagyobb jobb es szebb is.
2009. márc. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hello!


méghozzá egyértelműen jobb a nagyobb ,mert nehezebb felborítani a víz egyensúlyát.

nem tudom jó dolog e levegőztető nélkül (szűrő sincs benne?) tartani a halakat. ugyanúgy ahogy nekünk embereknek..szárazföldi lényeknek ,úgy a halaknak is szüksége van plusz oxigénre. ha már növényed van ,ami nem mű természetesen,már az segítség.a szűrő ami átforgatja a vizet

(óránként legalább háromszor) szintén szükség van mert a káros anyagokat beszívja (ürülék-kajamaradék) és valamelyest (attól függ hogy milyen szűrőröl beszélünk mert a sima szivacsos nem annyira jó mint az aktív szenes) tisztított vizet enged ki.

összefoglalva :érdemesebb mindkettőt belerakni de ha úgy érzed hogy nem kell nekik,és te sem akarsz erre áldozni pénzt akkor ne rakj bele.

Sok sikert remélem sokáig élnek majd a halaid!

Amikor elkezdtem foglalkozni halakkal én is első körben 60 literes aksival kezdtem és persze mű növénnyel kis szűrővel műkancsóval műcsillaggal...nem sokáig élt az első 3-4 garnitúra halam..aztán szépen lassan rájön az ember nomeg utána olvas mindennek ami érdekli. Na pá

2009. márc. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Például a betta, a gurámifélék, a harcsafélék amelyek labirintkopoltyúsak. De 10 literes akváriumba nem lehet sokat tartani. Egy kisebb halnak is kell 2-3 liter, egy nagyobbnak 6-8 liter.Meg nem fulladnak, de sokat feljárnak"pipálni". Halaknak is kell a bővebb élettér és szűrő nélkül nem tisztul magától a víz. Annál jobb egy halnak is ha minél nagyobb élettere van.
2009. márc. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 niki100 válasza:

Sziasztok.egy kis segítség, hogy a halaknak egy folytába kell h menjen a levegőztető? Éjjel-nappal?

Ugyanis nekem 10 neon hal feldobta a talpát estére, napközben elfelejtettem bekapcsolni a levegőztetőt.

2011. okt. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!