Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Muszáj páncélosharcsát tartani...

Muszáj páncélosharcsát tartani társas akváriumba? Milyen hallal "helyettesíthető", ami "rendbetartja" az akvárium alsó részét?

Figyelt kérdés
2011. máj. 9. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmit nem muszáj tartani....
2011. máj. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Dehogy muszáj. Nekem sose volt páncélos harcsám, pedig vannak akváriumaim.

Pl a törpe szívóharcsa alga evésre jó, ha algás az akvárium, de ha nem az, akkor az sem kötelező.

Nálunk 4-ből csak 1 akváriumba van.

2011. máj. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

:)

Dehogy, én sem szoktam tartani. Nem kell helyettesíteni, óvatosan kell etetni, csak annyit adni, hogy ne potyogjon az aljzatra. Ez általában nem egy nehéz feladat, hiszen a halak szeretnek zabálni. A koszt ugyan úgy le kell szívni hetente, mert a páncélosok se ürüléket, se rothadó növényi részeket nem esznek (volt már egy-két kérdező, aki úgy gondolta, hogy ez a feladatuk, tehát neki nem kell akváriumba nyúlnia). Az algaevők sem segítenek az algásodás leküzdésében, ez is gyakori tévhit. Minden akváriumban van valamennyi alga, minden algázó eszik is belőle, de eltüntetni nem fogják soha. Csak az akvaristán múlik, hogy be tudja-e úgy állítani az akváriumot, hogy ne algásodjon túlzottan.


Tehát csk azt tarts, amit szeretnél, ne azt, amit "kell".

2011. máj. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki! És külön köszi Murr, komolyn mondom öröm olvasni a válaszaid , de tényleg sokat segítettl eddig..és persze a többiek is :)
2011. máj. 9. 21:37
 5/6 gfero ***** válasza:
nem muszáj de azért egy pár jó tulajdonságuk van pl.megmozgatják a talajt ezáltal kevesebb az esély hogy belerohadjon a mulm a talajba meg a felesleges ételmaradékot felzabálják.persze túletetésnél semmit nem ér meg ezt meg lehet oldani talajporszívózással .ne azért tarts tényleg mert kötelező .én azért tartok mert nagyon szép halacskák legalábbis szerintem.egy halat nem azért tartasz hogy rendbe tartsa az akváriumot hanem azért mert pl.tetszik az adott faj.
2011. máj. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nagyobb akváriumokba több lehetőség van. pl. botia, v más egyedül is tartható nagyobb testű harcsák, csigák azok hát annyira takarítanak, hogy néha az oldalfalakon is lófrálnak. egyszóval minden olyan halat lehet tartani, ami alsó szájnyílású.

persze nem muszáj ezeket tartani, ha keveset etetsz, csak annyit, amennyit megesznek, akkor nem lesz gondod. ha viszont nem, akkor hamarosan algásodás problémával fogsz küszködni

2011. máj. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!