Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki ikraztatott mar halat?...

Valaki ikraztatott mar halat? Sikerult?

Figyelt kérdés
nem az elevenen szulokre gondolok,azt gyermekjatek szaporitani,hanem az ikrazokra.Valakinek sikerult ikraztatni barmijen hal amelyik ikrazik,es fol is nevelted? Hogy sikerult? Mit hasznaltal?
2009. márc. 10. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, sikerült habár nem állt szándékomban. Előző munkahelyemen az irodával együtt örököltem egy üres 240L-es aksit csont szárazon. Mivel gyerekkoromban voltak halaim természetes, hogy berendeztem. Kb egy év után a 6 db vitorláshalam /pterophyllum scalare/ közül 2 "összejött": párt választottak, lepucolták a szűrő csövét és ráikráztak. Az első alkalommal lekapartam az ikrákat, mert a fél aksit uralmuk alá vonták és valami brutális módon védték a többi haltól. A második alkalom már nem ért váratlanul, uh betettem a cső elé egy tetőcserepet és arra rakták le ikráikat. 1 nap után kivettem és áttettem a már előkészített kicsi aksiba. Volt külön fűtés és levegőztetés benne. Miután kikeltek elkezdtem őket saját költésű sóféreggel etetni, egy idő után feldarabolt tubit is kaptak, majd száraztápot. Mikor kb egycentisek lettek megbeszéltem az egyik állatkereskedővel, hogy cserébe adjon valamit, mert 150 vitorláshal a fenének kell. Uh kb fél évig el voltam látva ingyen haleledellel.
2009. márc. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a betták ikráztak tök véletlenül! Egyszer külön vettem őket mert darakórosak lettek aztán pár napon belül meg is gyógyultak és leikráztak a külön aksiba! A hím habfészket csinál és abba rakják az ikrákat. Miután leikrázott a nőstény, ki kell venni és a hím foglalkozik az ikrákkal. Két napon belül kikeltek és a fiú még 2-3 napig foglalkozik a kicsikkel aztán őt is ki kell venni! Először tojássárgájával etettem őket majd ivadékhalaknak való kajával! A víz folyamatosan 26-27 fok meleg volt és a pumpa is ment!
2009. márc. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 kzs ***** válasza:

Rózsás díszmárnát ívattam. Külön akváriumba tettem, Jávai mohával rendeztem be az alját - azért, hogy az ikrákat védjem. Az ikrák felől úgy bizonyosodtam meg, hogy egy kicsit felkavartam a vizet - nem tűntek el (mint a légbuborékok), hanem fel- majd alászálltak. Azonnal kivettem a szülőket, az akváriumopt pedig letakartam egy törölközővel - nehogy a fény megölje az ikrákat.

Még a kishalakat is védtem a fénytől. Szépen felneveltem vagy 200 kishalat, porrá őrölt száraz eleséggel, illetve vágott tubifexxel.

2009. márc. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!