Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Leikrázott a Vitorláshalam...

Leikrázott a Vitorláshalam egy társasakváriumba (belső levegőszüröre), hogyan tudnám megmenteni, felnevelni a kicsiket?

Figyelt kérdés
2009. márc. 10. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
2009. márc. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kzs ***** válasza:

Próbáld lekaparni az ikrákat onnan - vagyis vedd el.

Remélem még nem késő... (Tudniillik a Vitorláshal egy idő után megeszi az ikráit)

Még jobb, ha kiveszed az akváriumból a levegőszűrőt (vagyis amire leikráztak), és ikrákkal együtt egy lágy vízű, enyhén savanyú, 26-28 fokos vízbe teszed. Xantakridin kell a vízbe!

Ilyen vízben a kicsik 52-56 óra alatt kelnek ki, majd függés után lepotyognak. További 4 nap múlva kelnek ki.

Tegyél a vízükbe 10 literenként 1 csapott evőkanál jódmentes konyhasót.

Eleségül keltsél ki nekik Sórákot.

2009. márc. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :-)
2009. márc. 11. 16:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Regebb nekem is ikrazott a vitorlasom,a szurore.Nem akartam,hogy szuro nelkul mulodjon az akvarium,igy szereltem egy tiszta fecskendot es enyhen lefujtam vele az ikrakat egy masik akvariumba amik lehulltak az akvarium aljara sertetlenul,utana a szurot visszatettem a nagy akvariumba. Tobbszor is leikraztak,mire a harmadik alkalomra sikerult kikeljenek es fejlodjenek,azelott mindig megpeneszedtek az ikrak es elpusztultak,ezutan elmentem egy uzletbe es megkerdeztem,hogy mit tegyek a peneszedes ellen es adtak valami folyadekot,bocsi de nem tudom a nevet,es azzal sikerult.
2009. márc. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!