Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kb. mennyi idő kell ahhoz,...

Kb. mennyi idő kell ahhoz, hogy a Vasfa vagy Mangrove fa ne barnítsa a vizet?

Figyelt kérdés
2011. máj. 12. 21:02
 1/6 A kérdező kommentje:
esetleg trükkök a folyamat gyorsításához?
2011. máj. 12. 21:03
 2/6 anonim ***** válasza:
Én kifőztem a fát. Azóta nem szinez...
2011. máj. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mérettől függően néhány hónaptól néhány év is lehet.

A főzés nem tesz túl jót az anyagszerkezetnek, de a forrázás gyorsítja a folyamatot. Más trükk nem nagyon van.

2011. máj. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van olyan vasfám ami 2 hónap és egy kifőzés után is fogott, de azt így nem használom mostmár vízbe.

Vannak olyanok is, amik egyből nem színeztek annyira, és ahogy teltek a hónapok, egyre kevésbé.

A halaknak nem árt hogy barnul a víz tőle, csak nem szép.

2011. máj. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
A citromsavas áztatás elég hatásos, bizonyára láttad már, hogyan fakítja ki, pillanatok alatt a tea barna színét a belefacsart citromlé.Nos, itt azért legalább 1 hetes áztatásról van szó, de azért jóval gyorsabb mintha csak simán áztatnád.Én mondjuk nagyon kedvelem a csersavas tőzeges, vizeket, jobban mondva a halaim.:D Azt akartam mondani, hogy nekem tetszik a sötét víz egy akváriumban.:D A csersavról jut eszembe, nagyon jól konzerválja a fát, ha teszel az áztató vízbe csersavport is.
2011. máj. 13. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is nemrég szereztem mangróvefa darabot, és rögtön az volt az első kérdésem itt, hogy mennyi ideig fog színezni. De most, hogy benne van, már nem is tartom csúnyának a teaszín vizet, sőt még tetszik is :). Olyan természetesnek hat, mert attól, hogy szines, még teljesen átlátszó, és nem néz ki piszkosnak. Amugy nekem kb fél évet mondtak, hogy addigra nagyját kiadja magából. Nem forráztam le, nem áztattam semmiben csak sima vízben (naponta cseréltem a vizét)kb 1-2 hetet mielőtt beletettem volna az akváriumba. De attól a többiek tanácsa is hasznos (a forrázás meg ezek), csak leírtam én hogy csináltam.
2011. máj. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!