Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most 1 70 L-es akváriumom...

Most 1 70 L-es akváriumom (70*33*30) van és csak 30 centis fénycsővel van megvilágítva, most akarok nagyobb armatúrát (világítást) venni bele. Milyet vegyek?

Figyelt kérdés

Jó ha veszek bele 1 hatvancentis armatúrát 60 centis fénycsővel vagy vegyek dupla fénycsövet? vagy elég a 45c-is is?

3 botiám van 7 neonom 3 ancim 4 garnélám.

és van pár növényem is azok sem igényelnek nagy(erős)fényt.

Milyet vegyek?


2009. márc. 11. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egy 60 cm-es fenycso kell,ha duplat raksz ,akkor lehet,hogy tul eros lesz a feny es ne csak a halakra gondolj,hogy nekik igen eros a feny hanem a vizre is. Az eros fenytol a viz bealgasodhat amit lepucolni is eleg nehez.Sokfele fenycsovet lehet most kapni.
2009. márc. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Inkább a szín hőmérsékletére kell figyelni,F33,f29 cső de ha nem algásodik(zöld,barna) akkor nem kell változtatni.
2009. márc. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hello.

Szerintem a nagyobb, és dupla fénycsöveket válaszd,mégpedig azért, mert kell 1 fénycső, ami a halaknak van, és van ami a növényeknek kell.Más-más a Lux értékük.Nekem 60cm x 2db fénycsövem van, az elején volt gondom az algásodással, mert túl sok fehér fényt kapott a víz.Azóta minden rendben , mióta vettem egy másikat, ami kék színű fényt ad.

De ezeket is 5-6 havonta cserélni kell, mert "elkopnak".

Remélem segítettem.

Üdv

2009. márc. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,de még mindig vacillálok :D
2009. márc. 11. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!