Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112 literes akváriumot könnyeb...

112 literes akváriumot könnyebb kordában tartani egy kezdőnek, mint pl.54 vagy 72 litereset?

Figyelt kérdés
2011. máj. 13. 18:21
 1/6 gfero ***** válasza:
igen.ha nem eteted túl a halakat,csinálsz heti 30%vízcserét,megfelelő szűréssel rendelkezel,nincs túltelepítve az akvárium.de egy 72 literes is már jónak mondható.
2011. máj. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, kezelni és berendezni is könnyebb.

Sokkal kisebb a hibalehetőség, jobban telepíthető, hamarabb egyensúlyba hozható. Igazából nincs előnye a kisebb akváriumnak azon kívül, hogy egy vödör vízzel kevesebbet kell mozgatnod hetente.

2011. máj. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
11%
Minél nagyobb annál könnyebb karbantartani:-) pl. nekem van egy 150 literes két éve nem cseréltem vízet csak feltöltöm ami elpárolog (fél éve kb 3cm) sok növény van benne nem túl sok hal kb 40db és naponta kb 5 órát megy a levegőztető/szűrő+világítás. A nap nem suti semikor, de sok fényt kap. Nem algásodik nincs semmi betegség. Hetente 2-3X van etetés.
2011. máj. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

23:42

El sem hiszem, hogy ilyen kretének járnak ide és még hirdetik is a hülyeséget. Nagy kamu amúgy, így biztos, hogy nem életben tartható az akvárium. Egy képet tudnál feltenni, ha már ekkora a szád?

2011. máj. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ hogy mi van benne.


Pl egy red cherry garnélásat könnyű, mert azok állandóan tisztogatják a talajt és a növényeket. Pl egy jávai moha sokkal szebb egy garnélás akváriumban, mint egy halasban, mert nem lesz algás, a garnélák nem engedik, hogy az legyen.


De egy halasat sűrűn kell aljzatporszívózni főleg ha sok és hal van benne.


Szerintem tökmindegy a méret, csak nem szabad túl sok állatot belerakni, és méretarányosan kell csinálni, tehát pici akváriumba kicsi állatokat, nagyba lehet nagyobbat is ha az jobban tetszik.

2011. máj. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csatlakozok Murrhoz.
2011. júl. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!