Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Pici baleset történt, mit tegyek?

Czövek Béla kérdése:

Pici baleset történt, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Üdv.

Az történt, hogy 40%-os vízcserével egybekötve kitakarítottam a belsőszűrőt és kicseréltem a szenet benne.

( Szőlő miatt van benne ) És amit boltból vettem beleraktam a szenes tartályba. Beindítom, erre mint az őrült fújja a szén morzsát szerteszét.

Persze kivettem utána a szűrőből is a szenet és ment a kukába.

Kérdés: Okoz-e valamilyen problémát a szűrő által kifújt szén a vízben, talajon, netán a halakban?

Persze raktam a szén helyére is szivacsot. Alul a gyári nagylukú, fölötte bútorszivacs. (Persze tiszta.)


2011. máj. 15. 14:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Láttam már pár képede, hát hozod a formád :)


A szén nem fog ártani. Akár maradhatott is volna, csak használat előtt mindig alaposan át kell öblíteni.

Viszont a szivaccsak tényleg jobban járnál helyette, persze csak ha vízálló szivacsot használnát, és nem bútorszivacsot.

Ez ugyanis csak jól szétrohad a vízben, és még a használható szűrőfelületet is tönkreteszi.

2011. máj. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Basszus.

Ez biz bútorból van...

Esetleg mosogató szivacs jó lenne? Az biztos vízálló.

Vagy krumplis zsák?

2011. máj. 15. 15:19
 3/16 anonim ***** válasza:
Krumpliszsák jó, azt szoktak használni. De jobb lenne kimondottan akvarisztikai célra kapható szivacs.
2011. máj. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy meg tudod úszni. A frankó kék szivacs kell. A mosogatószivacs sem vízálló, ami elsőre furán hangzik, de tizedét se bírják ki, mint az akvarisztikai.


Nem derült ki a szűrő fajtája. A krumpliszsák (anyag) ugyanis viszonylag jó választás, egy baja van. Nem túl porózus, ezért baromi sok kell belőle. Ezért leginkább csak házi készítésű nagy térfogatú (20-30 literes hordó) külső szűrőkben szokás alkalmazni, mert olcsó. Viszont még ott is inkább csak előszűrésre jó, kell utánna valami porózusabb. Siporax, szivacs, perlon...

2011. máj. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem azért inkább tegye bele ideiglenesen, mint a mosogatószivacsot. Sajnos nekem azzal az a bajom, hogy volt már olyan, hogy egy teljesen origináltat betettem a csap alá átöblíteni és habzott. Szóval nem kizárt, hogy kezelve vannak azok valamivel...
2011. máj. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Egy Hailea HL-BT700 szűrőről van szó.

[link] A képen látható fehér műanyag a szén tartó.

Kb. 10.-én lesz lóvém, akkor tudok bele szenet venni. Addig kellene valamit kitalálni.

2011. máj. 15. 16:31
 7/16 A kérdező kommentje:
Viszont akad itthon aquasorb kavics. Az jó lenne bele?
2011. máj. 15. 16:35
 8/16 anonim ***** válasza:
én valamit nagyon ne értek nálam az egyik akváriumnál ilyen szűrő van és nem lök ki semmit nagyon jó szűrő.egyáltalán hogy tudja kilökni?szétszedted azt a fehér aktív szenes dobozt?az egybe szokták kicserélni és nem szabad szétszedni.úgy ahogy van beleteszed a szűrőbe a szivacs fölé.lehet hogy 1 percig lök ki magából valamit de utána már nem lenne szabad.
2011. máj. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 gfero ***** válasza:
ezek a szűrők jók nálam is az egyikbe ilyen van és nem jön ki belőle semmi.tényleg szétszedted vagy mit csináltál vele mert nem lenne szabad semmit hogy kinyomjon.
2011. máj. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 gfero ***** válasza:
nem a szenet kell kicserélni benne hanem tartóval együtt adnak egy ugyanolyant.az aktív szén nélkül is működik egy ideig nem kell bele rakni semmit mivel már van benne egy szivacs ami az aktív szén alatt van.én azt a szivacsot körbetekertem perlon vattával sokkal hatékonyabb
2011. máj. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!