Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen moha ez rajta?

Milyen moha ez rajta?

Figyelt kérdés

[link]


Szeretnék ilyen dekorációt az akváriumomban, nagyjából ki is töltené az egészet. Yellow vagy red cherry garnélát szeretnék bele. A kérdéseim ezek lennének:

1. A fő kérdés fent. :D

2. Kertből hoztam be 2, viszonylag nagy szőlőtőkét, kb. 40 cm hosszú, ágas-bogas. Hányszor kell kifőzni és meddig kell áztatni?

3. A moha hogy marad úgy rajta, mint a képen? Rá kell nyomogatni, meg köré kell fonnom majd az ágaknak? Nem fogja levinni a szűrés?


2011. máj. 15. 19:03
 1/4 Doruss ***** válasza:
Nem tudom, milyen moha ez konkrétan, de atr többfélével is meg lehet oldani, pl. Jávai mohával. Úgy szokták, hogy damillal vagy valamivel rákötözik az ágakra, aztán szépen körbenövi. A másodikra sajnos nem tudom a választ. :)
2011. máj. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem baj, a mohával kapcsolatban már így is nagy segítség volt a válaszod. :)

Köszönöm.

2011. máj. 15. 19:58
 3/4 Platypus ***** válasza:
A kép felbontása túl kicsi, hogy biztosra meg lehessen mondani, melyik moha. Szerintem a jávai moha nem a legszebb erre a célra, nem nagyon ágazik el, ezért nehéz szépre nevelni. A szingapúri, karácsony és a spiky moha sokkal szebb ilyen helyzetben.
2011. máj. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem szép a jávai is, de valóban jobbak, amiket Platypus emleget.


A szőlőtőkét csak akkor használd, ha legalább 2-3 éve nem volt permetezve. Csontra ki kell szárítani. Aztán nem kifőzni, csak leforrázni (beletenni egy vödörbe, ráönteni a forró vizet és hagyni benne). Ez után drótkefével eltávolítani a könnyen leváló részeket. Aztán ismét forrázás, többször is megismételhető. Majd egy hónap áztatás, a vizet 2-3 naponta cseréld rajta. És kész.

2011. máj. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!