Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » EHEIM 2013-as szűrőről vélemén...

EHEIM 2013-as szűrőről vélemények?

Figyelt kérdés
Sziasztok. láttam olcsón egy ilyen külsőszűrőt. kérdésem az hogy mennyire jó ez a cucc?eddig egy kisebb belső szürőm volt 80l aksihoz ami tudom hogy kevés. ez mennyivel lenne jobb? megér használtan pár ezer ft-ot?
2011. máj. 16. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát, pár ezret meg, de mivel egy elég régi szűrőről van szó, valószínűleg költened kell rá.

Az biztos, hogy gond nélkül elvisz egy 80 literes akváriumot, egy alulméretezett belső szűrőnél fényévekkel jobb. Csakhát nem olcsó hozzá mondjuk 2 liter siporax, esetleg dupla csapok, lehet, hogy hangos, meghát nem örök életű. Alaposan át kell nézni, ki kell próbálni, meg tisztázni kell, hogy mit adnak hozzá a pénzedért.

2011. máj. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
azt amugy nemértem hogy a csövekre miért kellenk a csapok. miért kell azokat lezárni a csapokkal. felvilágositanál?:D
2011. máj. 16. 14:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Megkönnyíti az életet. Azok nélkül nehéz takarítani a szűrőt, minden indítás külön rituálé, sok vele a bosszúság. A csövek csatlakoznak a szűrőhöz, ha leveszed, akkor folyik belőlük a víz, pocsolás nélkül megoldhatatlan. Ha meg visszateszed, nincs víz a csőben, akkor neked kell beindítanod a vákuuomot. De megszívni nem lehet, mert már csatlakozik a cső, tehát fel kell töltened vízzel (3 litert beletölcsérezni nem kellemes feladat. A csapokkal meg egyszerű az egész, elzárod, elintézed a szűrőt, majd simán feltölti magát, megy minden automatikusan.
2011. máj. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi értem.
2011. máj. 16. 15:11
 5/7 Platypus ***** válasza:

Ez egy jó kis szűrő, híresen megbízható jószág. Viszont csak akkor olcsó, ha csapok nélkül adják, és általában úgy adják használtan. Egy pár duplacsap meg 5-6000 Ft körül van, így már nem is olyan olcsó ez a szűrő. Az is kérdés, hogy milyen állapotban vannak a tömítések vagy a tengely. Ha cserélni kell ezt-azt, akkor a felújítása többe kerülhet mint egy új példány.


Egy komplett, szűrőanyagos csapos verziója 20.000 Ft. [link]


Ennél némileg olcsóbb a Tetratec Ex sorozat, ennek eleve beépített csapjai vannak, bár a gyári szűrőanyag nem olyan jó minőségű, mint amit az eheimhez adnak:

[link]

2011. máj. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy használt szűrőanyagot nem szabad használni. Egyrészt a beledöglött bacik eltömítik a pórusokat, csökken a hatékonyság, másrészt ha az előző tulaj volt olyan kedves és jól átmosta mosogatószerrel (volt már ilyen), vagy netalántán az akváriumát kezelte valami szerrel, akkor elég nagyot buksz rajta.
2011. máj. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi 2213-ast vettem 10ezerért csapok nélkül.
2011. máj. 19. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!