Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Paradicsomhal, szerintetek...

Bán Máté kérdése:

Paradicsomhal, szerintetek kezdőknek való és akváriumból mekkora kell mennyi kell belőle stb?

Figyelt kérdés
2011. máj. 16. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Az igényik kielégítése nem probléma, a vízminőségre nem érzékenyek, de nagyon agresszívak. 80 liter kell egy párra, ebben más hal nem igazán lehet rajtuk kívül. Ha ez így neked jó, akkor meg lehet próbálkozni a tartásukkal.
2011. máj. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
egyedül mint egy bettát nem lehet tartani
2011. máj. 16. 14:54
 3/7 anonim ***** válasza:

de, lehet egyedül is nyudodtan.

nagyon csípkelődős hal, nem sok mindent tűr meg maga mellett, faltársaival úgy van, mint a betta, a hímeket nem tűri meg, a nőstényeket is agyonszekálja, ha nincs elegendő hely. én még nem tartottam, ezt olvastam több helyről

2011. máj. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
pl egy hímet lehet 20-30l ben tartani
2011. máj. 16. 15:33
 5/7 anonim ***** válasza:

20-30 literben nem lehet tartani, 10 centinél nagyobbra nő (a betta fele ekkora), egy darabnak is 80 liter kell. Jó, biztosan megmarad 50 literben is, de nem fog szépen fejlődni, nem fog természetesen viselkedni.

Ha nem tudsz neki megfelelő helyet biztosítani, akkor le kell mondanod róla és olyan fajt keresni, amit kínzás nélkül, tökéletes körülmények között tudsz tartani. Különben az egésznek semmi értelme.

2011. máj. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:
Nem jó ötlet a 20-30 liter, a paradicsomhal nagyon mozgékony és nagyobbra is nő, mint a Betta. Ha csak ekkora akváriumra van kapacitásod, akkor egy hím Bettával jobban jársz.
2011. máj. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gfero ***** válasza:
én már nagyon rég tartom őket az egyik kedvenceim bár én nem 1 párt tartok egy akváriumba hanem 4 pár van már több mint 3 évesek de másnak nem ajánlom mert van amelyik agresszívebb de nem minden esetben igaz hogy vámpírok egy kicsit el lett túlozva.a fekete változat nagyon szép de 100-120 liter alatt nem lehet tartani a másiknak is kell min 80-100 liter.
2011. máj. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!