Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik fajjal kezdjem?

Melyik fajjal kezdjem?

Figyelt kérdés

Eltelt a 2 hét üresjáratás az akváriumban. Holnap megyek venni halakat. De nem szeretném még teljesre a létszámot. Szerintetek az alábbiak közül (mivel majd ezeket akarom tartani) melyiket/melyikeket vegyem meg holnap?

-10 vörös neonhal

-6 foltos páncélosharcsa

-4 törpe szívóharcsa

-2 törpe vagy mézgurámi

-6 platti


Az akvárium 160 literes...és még azt szeretném kérdezni, hogy esetleg majd még ezen felül is bővíthető a létszám? Vagy az már túlzsúfolt lenne?


2011. máj. 16. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Neonokból én nem 10-et, hanem 20at vennék. Szerintem azokat vedd meg először, meg a törpe szívóharcsákat. Aztán szépen jöhet a többi 2 hét eltolással (addig karantén).
2011. máj. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én a harcsákkal és a plattikkal kezdeném. A létszám szerintem megfelelő, plattik gyorsan fognak szaporodni.
2011. máj. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a helyedben inkább ezt az összeállítást használnám:

20 Sima! Neonhal (hőmérséklet igényben ez felel meg leginkább a többinek az általam felsoroltak közül, és sokkal könnyebben tartható)

10 Páncélosharcsa (sokkal jobban érzik magukat nagy társaságban. Az Amazonasban több ezres csapatokban bandáznak.

5-6 Törpe szívóharcsa.


Hidd el, a kevesebb több (halfaj). Esetleg még az a gurámi pár, de én a plattit kihagynám.

2011. máj. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek.

A telepítésről annyit, hogy a kisebb rajhalakkal és harcsafélékkel szokás kezdeni, majd utána jöhetnek a nagyobb halak. Tehát például egy kör neon és törpe szívóharcsa, második kör pedig a többiek.


A darabszámok:

Neonból egy nagyobb, 20 tagú csapat sokkal jobban mutat

A péncélosok és a szívóharcsák is rajhalak, kis testűek, nyugodtan mehet 8-8.

A mézgurámi jó választás, a plattit én is kihagynám.

2011. máj. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a páncélossal kezdd, majd a neon, utánna a többi.
2011. máj. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!