Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halasok, ti esztek halat?

Halasok, ti esztek halat?

Figyelt kérdés

Éppen halrudakat ettem, úgy néztem az akváriumot. Aztán leesett, hogy mekkora szemétség, még ha nincsenek is tisztában vele :)

Meghát a kutyások sem eszik meg a kedvenceiket.

Mi a véleményetek a témáról? :D


2011. máj. 17. 00:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem szoktam ebből lelkiismereti kérdést csinálni. Enni kell, különben meghalunk. Hal is kell, mert tele van tök jó anyagokkal, omega3, stb.

Egyébként akkor már sokkal durvább az, hogy február óta nevelgetem a kis paradicsompalántát, aztán meg leszedem róla a gyümölcsöket, ősszel meg hagyom meghalni ahelyett, hogy bevinném őket a szobába. Vagy a hagyma: egy étkezés alatt kinyírok kettőt is. Pedig én nevelgettem :)

Sőőt mi a helyzet a tyúkokkal? Ők ráadásul még állatok is, kinn kapargálnak a kertben.


Ezt eléggé mondvacsinált problémának érzem, bár vicces :)

2011. máj. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

:D

Nekem most nincsenek halaim, de amikor voltak, akkor is minden további nélkül ettem halat. Sőt, van egy törpenyuszim, de attól még imádom a nyúlpörköltet... persze nem az enyémből. :))) Te se a saját haladat eszed meg. (vagy igen? :D)

2011. máj. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A halakat nem annyira szeretem, mert lassan ehetem csak, hogy ne menjen szálka a torkomba.

De volt régen egy nagy sügerem, és néha összefutott a nyál a számban ahogy néztem. A finom sült heck jutott eszembe róla :D Bár hülyeség volt, mert gondolom nem is olyan az íze, csak mivel sosem kóstoltam, hát kitudja milyen lett volna :)

2011. máj. 17. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Természetesen mondvacsinált probléma, csak nevettem magamban, gondoltam, ha rosszalkodtok halak, ti is a sütőben végzitek :D

Én szívesebben eszem meg azt, amit én nevelgetek, egyrészt, mert tudom, hogy mi van benne, másrészt, mert jó élete volt. Vidéken nőttem fel, sokat játszottam az állatokkal, pedig tudtam, hogy mi lesz a sorsuk. Persze szomorú voltam, de ez az élet rendje. Viszont ami a nagyüzemekben folyik, az sokkal rosszabb, kínzás az állat egész élete. Azt kevésbé szívesen eszem meg, az nagyon nem ferr.

2011. máj. 17. 09:31
 5/12 A kérdező kommentje:

hable:

Szegény Pixeljózsi, ha tudta volna, hogy rá fáj a fogad :D

Mondjuk nem lepődtem meg a hozzászólásodon, ilyesmit vártam :D

2011. máj. 17. 09:35
 6/12 Platypus ***** válasza:
100%

Apám horgász. Sokszor pucoltam halat és olyankor én csaptam agyon. Aztán megettük. Saját kézzel megölni egy állatot nagyon is ráébreszti az embert arra, mit is jelent valójában a húsevés. Nem lettem vega, de megtanultam megbecsülni azokat az állatokat, amik a tányéromba kerülnek. Sajnos a legtöbb díszhalnak ennél sokkal rosszabb a sorsa, mert az agyoncsapás legalább azonnali, a retkes akváriumvízben való lassú elsorvasztás viszont hónapokig is eltart. Ha a többség nem nyírná ki pár hónap alatt a díszhalait, akkor nem lenne forgalma a díszhalüzleteknek.

Amíg minden jót megadok az akváriumi halaimnak és a lehető leggyorsabban adom meg a kegyelemdöfést az étkezési halnak, addig rendben vagyok magam előtt. Az sokkal fontosabb számomra, hogy ne egyek tonhalat és igazi tokhal kaviárt, mert a túlhalászat a kipusztulás szélére sodorta ezeket az állatokat.

2011. máj. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Salx Narval ***** válasza:
A tonhallal és a tokkal szemben tiszta a lelkiismeretem, még egyiket sem ettem, de azért megkóstolnám egyszer.:D Viszont halászlét már igen és épp az akvárium előtt, ahogy Murr.:D Én is horgásztam, öltem és ettem is halat.Szerintem is, csak az állatkínzás és a helytelen tartás az elítélendő, maga a húsevés nem.
2011. máj. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
az előbbi kommentekre válaszolva írtó jó elképzelni, hogy valaki ott áll az akvárium előtt csorgó nyállal :)
2011. máj. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Doruss ***** válasza:
Én csak ritkán, nem sokszor eszünk halat amúgy se, meg nem is vagyok annyira oda érte... Sokszor sajnálom őket, mert elképzelem, hogy az valaha még úszkált... aztán szerencsétlen a tányéromon kötött ki. Ezért nem szívesen eszek halat. Bár az rosszabb volt, amikor bioszon halat boncoltunk, na azután nem szívesen ettem volna meg. Az a rossz, hogy szerencsétlen hal meghal, aztán mi még széttrancsírozzuk a holttestét...
2011. máj. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 gfero ***** válasza:
a hal az egyik kedvenc eledelem és nem szokott egyáltalán megakadni a torkomon mikor ránézek az akváriumra.nem vagyok annyira lelkis sem vegetáriánus hogy ilyesmin el gondolkozzak akkor nem ennénk semmi húst.végkép nem a díszállatokat esszük meg
2011. máj. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!