Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A kútvíz mehet az új akváriumba?

A kútvíz mehet az új akváriumba?

Figyelt kérdés
Vettem egy nagyobb(200l)akváriumot aranyhalaimnak.Most fogom csak beüzemelni valamelyik nap,még nincsenek meg a növények,meg az aljzat...Az lenne a kérdésem,hogy eddig csapvízben voltak,de az új akváriumot kútvízzel tölteném fel,meg menne a régi akvárium vizéből is,aztán pár napig menne üresen(a régiből a szűrőt is belerakom)és aztán mennek át a halak.Anno mikor vettünk egy víztisztítót,bevizsgálták a csapi meg a kút vizet is.A ph-ja hibátlan és jobban ajánlották azt inni,mint a csapit!Abban se klór ,semmi.Valamilyen vízelőkészítőt kell belerakni,vagy mehet simán?-Köszönöm!
2011. máj. 17. 13:58
 1/10 Platypus ***** válasza:
Nem ártana újból bevizsgáltatni. A víz minőségét nagyon meghatározza, milyen mezőgazdasági tevékenységek történnek a környéketeken. Ha azóta valahol műtrágyáznak, vagy állattartó telep jött létre, akkor simán nitrites vagy nitrátos lehet a kútvizetek. Ez pedig nagyon rossz a halaknak. A klórtól legalább egyszerű megszabadulni, de a nitráttól igazán csak a nitrátmentes cserevízzel lehet.
2011. máj. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ki vizsgálta be? Mertha a tisztító forgalmazója, akkor jóhogy azt mondja, hogy az ő termékét használd, de azt nem kell ám tényként kezelni! Ha független labor mondta, hogy ivóvíz minőségű, akkor beleteheted. Ha nem, akkor nem, és utóbbi esetben az ivását se javaslom, ugyanis pH érték mellet azért van még ott amit mérni kell, nitrát, nitrit, vas stb.
2011. máj. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ha ti isszátok a kútvizet mert jó, akkor pár napi állás után miért ne lenne jó a halaknak. gonmdolom rendesen meg van nézetve a víz. akkor meg mehet.
2011. máj. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne kerüljenek ebbe a vízbe az aranyhalak!

A csapvíz sokkal keményebb, azért ajánlják fogyasztásra a tisztított kútvizet, mert nagyon lágy, szinte nullás. Ha ebbe kerülnek a kemény vízhez szokott halak, azonnal elpusztulhatnak. Lassan kell szokatni az új körülményekhez őket, a régi vízből mentsetek meg sokat, telepítésnél csak csapvizet használjatok. Aztán a vízcseréknél lehet egyre több kútvizet használni, először 5%, aztán 10 és így tovább. Közben meg kellene méretni a csapvíz és a kútvíz keménységét (ezt egy 300 ft-os akvarisztikai teszttel kell csak, nem kell ÁNTSZ-t hívni), aztán olyan arányban adagolni a továbbiakban, hogy a keménység 10-15 Nk között legyen.

2011. máj. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Budapesten lakom,a környékünkön nincs állat tartás,sem mezőgazdaság.Ilyen teszttel, vagy mivel mérte meg a foszer a vizet,meg valami árammal.Egyedül a vas tartalmát mondta,hogy magasabb,mint a csapié.Csak azért is kérdeztem,mert vidéken az egyik ismerősöm kútvizet használ évek óta és ott bizony állattartás mezőgazdaság...Akkor inkább ne?Egyszerűbb lett volna csak behúzni a slagot,mint vödrözni a részleges vízcserénél...
2011. máj. 17. 14:17
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy kis kiegészítés a válaszomhoz:

A fogyasztásra szánt kutak nem azonosak a kerti kutakkal. Előbbi nagyságrendekkel mélyebb rétegből hozza fel a vizet, nem valószínű, hogy a mezőgazdasági tevékenység befolyásolja a minőségét. A víztisztító fajtáját nem írta a kérdező, de általában ozmózis rendszert használnak, az pedig nullához közeli vizet csinál.

2011. máj. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Köszi Murr!-Erre gondoltam,jó ötlet!Akkor megméretem a vizet,vagy megnézem én,hogy mi a helyzet vele...Köszi!Férjem,akit megfertőztem a halaimmal,beüzemelt egy 300l-est a hobbiszobájában(sporthorgász)és koi-t meg tokhalat tett bele,de ő már kútvízzel töltötte fel.2hétig ment üresen,most 1 hete már lakják a halak és már elkezdte a kerti tó építését is! :D Remélem nem lesz bajuk...
2011. máj. 17. 14:27
 8/10 A kérdező kommentje:
Murr:igen,olyan.A Lux-tól vettük,de nem a tisztítottban vannak a halaim,hanem sima csapiban.A kút nem tudom, milyen mély...
2011. máj. 17. 14:30
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja,de a víztisztító bent van a csapra szerelve,nem a kúti a tisztított,vagy így értetted?
2011. máj. 17. 14:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja nem, én azt hittem, hogy a kútvíz a tisztított. Minden esetre mindkét keménységet mérjétek meg és úgy állítsátok be, hogy a halakat ne érje hirtelen változás. Az aranyhal 5-25 Nk között érzi jól magát, elég tág a határ, de szélsőséges ne legyen a víz.
2011. máj. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!