Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megnőtt az ancim, mi legyen?

Megnőtt az ancim, mi legyen?

Figyelt kérdés
Van a 80 literes akváriumunkban két anci. Már kb. 15 cm-esek. Korábban volt nekünk hasonló, de ők csak max. 10 cm-esek voltak. Ezek nyilván más fajták. Mit csináljuk velük, ha tovább nőnek? Kinőhetik az akváriumot? A boltban, ahol vettük, láttunk fél méteres példányt is, de soha nem gondoltam, hogy ezek is megnőhetnek akkorára... Én úgy hallottam, hogy ha a hal kisebb akváriumban van, akkor nem nő tovább, igaz ez?
2011. máj. 18. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor nem ancid van, hanem valamilyen más algázód, pleko, gibi, ilyesmi lehet. 30 centire simán megnőhetnek, el kellene adni őket (akvarista.hu-n meghirdetheted).

Az, hogy nem nő tovább kis akváriumban, nem ilyen egyszerű. A számára kedvezőtlen körülményektől (például sokkal több ammónia gyűlik fel ekkora vízben, mint amit kibírna) visszamarad a fejlődésben, tehát valóban kisebb lesz, de egészségtelen is, hamarosan megbetegszik és elpusztul. Tehát nem ez a megfelelő eljárás.

2011. máj. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

hm, ahhoz képest ancinak adták el :( úgy is néz ki kb...

érdemes 2 db halat meghirdetni? Van, aki átvenné? Amúgy meddig maradhat? mi az a méret, aminél már tényleg át kellene adni valakinek? Arra is gondoltam, hogy csak miattuk veszek egy nagyobb aksit, de persze olyan nagyon nagyot nem tudok venni, max. egy 120 l-est, nem tudom, hogy az elég lenne-e a végleges méretéhez?

2011. máj. 18. 13:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos gyakran csinálnak ilyet, az eladóknak általában gőzük sincs a halakról. Ha most 15 centisek, már sajnos bőven túlvannak azon a méreten, amit ekkora akváriumban tartani szabad. A 120 liter sem nagy segítség, általában olyan 300 liter náluk a minimum, persze ismerni kellene, hogy milyen fajták.

Próbáld meg beazonosítani itt (nem egyszerű, rengeteg változat létezik):

[link]


Természetesen érdemes 2-őt meghirdetni, van külön harcsás topic, nézd át a hirdetéseket, hogy tisztában légy az árukkal. Szerintem hamar elviszik.

Aztán legközelebb jobban nézd meg, hogy mit veszel, ne nagyon hallgass az eladókra.

2011. máj. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A fenébe... azt hiszem, egy vitorlás óriás algaevővel van dolgom. Illetve kettővel. Na jó, meghirdetem őket. A fene se gondolta volna...
2011. máj. 18. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!