Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak? Mit tegyek?...

Mit csináljak? Mit tegyek? Mindet megölte!

Figyelt kérdés

Segítsetek kérlek!! At hiszem itt feladom! Elmesélem nekte ahogy csak tudom: már egy ideje barna algásak az akváriumaim (egy nagy és egy kicsi)vettem otokat, de el kell majd jutnom értük pestr,e ez eddig nem sikerült. A levegőztetőm egy időben leállt, leszedtem a szelepet, újra ment, de elég gyengén, mindegy mondták nekem, hogy nem kell ragaszkodni a bubikhoz. Anyám, akivel évek óta utáljuk egymást folytoncsak hangoztatta, hogy mi a fen miatt nem megy? És mos,t épp az előbb berobog a szobámba, hogy azonnal szedjem ki a levegőztető-szűrőt majd ő megcsinálja. Elkezdtem félni, egyszer már csinált ilyet. Csak dadogtam, mondom neki ki van tisztítve, nemrég megmostam a sziacsot leszedett vízben. Majd ha lesznek otok megeszik az algát. Erre ő csak: nem,nem szedjem ki! És ilyenkor tudom, hogy már mindennek mindegy, nem szegülhetek ellen, mert megver. Kiszedtem, ő meg berobogott vele a fürdőbe. Éreztem, hogy baj lesz, hajtogattam neki odamenet, hogy légyszi ne tedd be klóris vízbe, ne tedd bele csapvízbe. Ő meg rám se hederített, berakta a fürdőkádba és elkezdte mosni. Sírva fakadtam és magyarázkodtam neki, hogy ne tegye, megöli a bacikat! Erre lefröcskölt engme vízzel és addig mosta míg abban nem hagytam a sírást. megölte az összes hasznos bacimat! az összeset! erre belerakta a többit ugyancsak csapvízbe egy befőttes üvegbe, kimosta meg bedugta, működött. vitte vissza akváriumba,énmeg: me gkéne várni míg megszárad, mert klóros! aszondja majd te megoldod valami szerrel. én: nem lehet, max ha bekenem vele, az vízelőkészítő. mindegy volt neki, beletette és maxra álíltotta! a halaim szegények így is aludtak most meg azt sem tudják mi a fene sodorja őket! anya el sem hiszi, hogy alszanak a halak! aztán felnézett a kis akváriumra, ganrélák vannak benne. mondom neki: anya, az jól van, légyszi ne mosd ki, csak a abcik vannak rajta de az nem piszok hanem takarítanak! mentettem a menthetőt, ez végre sikerült, de nem szedte ki hanem ezt is maxra állította! a kis 11 literes akvárium meg van őrülve! pörög a levegő, a ganrélák halálra vannak ijedve, a háttérba húzódtak, a növények ide-oda lengedeznek, mint az őrült! de nem merem visszaállítani, mert megver. eladom az akváriumaimat! anya azt hiszi mindig csak neki van igaza, olyan fontosak nekem a halaim! ők a barátaim voltak, a fél éves munkámnak vége! nincs benne baci! túlélik? raktam bele Sera Bio Nitrivicet. annyira fontos volt nekem, hogy jó életük legyen! mindent úgy csináltam ahogy ti mondtátok. már többször csinált ilyet anya, volt mikor túletetett stb. mit tehetnék én?


13/L


2011. máj. 18. 22:51
 1/7 A kérdező kommentje:
ne haragudjatok, tudom, hogy ez nem a családi kapcsolatok, érzelmek téma, de nem tudok mit kezdeni anyával, mindig elront valamit az akváriumaimban!
2011. máj. 18. 22:53
 2/7 anonim ***** válasza:

Vizet nem cserélt az akváriumban, csak kimosta a szűrőt csapvízzel. Nem lesz semmi bajuk.


Ha túl nagy a sodrás, próbáld úgy fordítani a szűrőt, hogy a fal felé fújjon.

2011. máj. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
semmi bajuk nem lesz, úgysem tudta az összes bacit kimosni
2011. máj. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Anyukádat biztos az zavarta, hogy barna algás az akváriumod, koszosnak látta.


Na most ezt ilyenkor egy sima mosogatószivaccsal is le tudod törölni az üvegről, és ha egy kicsit több fénnyel világítod meg, akkor elméletileg a barna algának meg kéne szűnnie oto-k nélkül is (utána már nem szólhat be hogy koszos az akváriumod).

2011. máj. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Bán Máté ***** válasza:

1 cipőben járunk nálam is ezt csinálja anyám mindent jobban tud és nem engedi hogy normálisan halazzak.

13/F

2011. máj. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
jaa, szerintem is mond meg anyudnak, hogy a barna alga az nem mocsok. és olvasson utána az akvarisztikának, ha már beleszól a haltartásba. amúgy most nem lesz baj, de ne igen csináljon olyansmit amihez nem ért.
2011. máj. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Ma a 11 literesben visszaállítottam. Apa is mondja neki, hogy ne szóljon bele, de őt ez nem érdekli :/
2011. máj. 19. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!