Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha CO2-t adagolok a vízbe...

Ha CO2-t adagolok a vízbe házi készítésű reaktorral nem lehet baja a halaknak?

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 09:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Mit értesz pontosan házi alatt?

Milyen formában adagolod a CO2-t?

2011. máj. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt értem házi készítés alatt.


De hallottam ecet+szódabikarbóna kombinációról is.


Csak nem tudom mennyire biztonságos.

Ha van valakinek ilyennel kapcsolatban tapasztalata kérem írja le :D

2011. máj. 23. 10:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Ettől nem lesz baja a halaknak.
2011. máj. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

Természetesen lehet baja a halaknak, ezt is túl lehet adagolni. Figyelni kell rá, hogy a folyamat elején nagy a co2 termelés, majd szépen lassan csökken, tehát az adagolást folyamatosan állítani kell, a beoldott mennyiséget pedig felügyelni. Ha már megvan a rutin, utána gyerekjáték, de az elején lehet vele bajlódni.

Másik hátránya még ennek, hogy a szoba pinceszagú lesz, ugyebár az élesztő egy gomba, megvan a jellegzetes szaga.

Harmadik, hogy történt már olyan, hogy a nyomás szétnyomta a flakont, a cucc pedig beterített mindent. Ez nem gyakori, de az elhelyezésénél erre is figyelj.


De amúgy próbáld ki nyugodtan, nem elrettenteni akarlak tőle, csak megmutatni, hogy mire kell figyelni.

2011. máj. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:
88%

Én használtam majdnem ezt a megoldást, és nem volt vele semmi gondom.

Ez volt a receptem: [link]


Semmiféle szag nem jött ki belőle, az a kétpalackos megoldásnál nem probléma. Túladagolni viszont lehet, főleg kis akváriumban. Érdemes venni egy CO2 tesztet, vagy nagyon figyelni kell a halakra. Ha a legkisebb jelét is adják oxigénhiánynak, akkor túl sok a CO2.

2011. máj. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát ez az hogy ha túladagolod akkor oxigényhiány, felmennek a halak tátogni a víz tetejére és megfulladnak.

Be kell tudni lőni jól a mennyiséget.

2011. máj. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a receptet ki fogom próbálni.

De először egy csak növényes aksiban használom, ha kitapasztaltam akkor mehet a halasba is.

Köszönöm a segítségeteket!

2011. máj. 23. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!