Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Állványt, miből, és hogyan?

Állványt, miből, és hogyan?

Figyelt kérdés
Miből és hogyan építsek állványt egy 120X35 alapterületű, 80 cm magas akváriumnak? az akvárium 336 l-es, és üresen is majdnem 100 kg. bruttó 450 kg lesz a vége sztem, vagy több.
2011. máj. 23. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Ekkora súlyt elbír egy jól megerősített fa állvány is, de talán olcsóbb, ha zártszelvényből csinálod. Esetleg nagyon szépeket lehet csinálni téglából is, abban az esetben, ha az akvárium helye fix.

Zártszelvényből olyan 40*40*2-es már biztosan elbírja, de szerintem kevesebb is elég. Ezt ugye heggeszteni kell, meg esetleg bevonni bútorlappal. A lábaikat jó, ha állíthatóra csinálod.

Fából csak a képzelet szab határt a dolgoknak, itt van egy példa:

[link]

Téglából (persze ezt lehet sokkal szebben):

[link]

2011. máj. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gfero ***** válasza:
vagy zártszelvényből csinálsz egy állványt a tetejére tehetsz szögvasat amibe belevágatsz egy bútorlapot és erre helyezed az akváriumot vagy ami szebb csináltatsz neki egy bútort
2011. máj. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 gfero ***** válasza:
ja.az ytong nem rósz ötlet csináltam egyszer és kívülről ragasztottam rá terméskövet ami ment a járólaphoz nagyon jól nézet ki
2011. máj. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ilyesmit:

[link]


Ennek a kis aszal szerüségnek a hátulja az nem hátul van, hanem egy lap középen fut végig alatta, és ez a lap 4cm vastag bútorlapból van.


Pl vannak ezek a vastag konyhai munkalapok, olyanból meg lehet csinálni az egészet. Az alja meg felülnézetből egy plusz jel :) Tehát teljesen stabil. Csak annyi, hogy kisebb lesz a hely ahova belepakolhatsz.

2011. máj. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ez sem rossz, ha ilyen 3 kocka az alja, csak a hátulját is bútorlapból csinálnám, hogy az is merevítse jól, nehogy oldalra eldőljön :)

2011. máj. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

itt is egy olyan 3 kockás


[link]

2011. máj. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!