Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezelés és újszülött endler...

Kezelés és újszülött endler guppi?

Figyelt kérdés

1.: Megvolt eddig 3 nap parakilles kezelés a bettámnak. Nem látok javulást... de azért ma cserélek vizet és újra rakok bele. Az van a parakillre írva 5 literhez 25 csepp. Hát ő kb. egy 3-4 literesben van, raktam neki 11-12 cseppet.


2.: Tegnap halásztam ki egy újszülött endler guppit. Nade... a nevelő akváriumomban garnélák voltak, de nekik kivettem a fűtőt és beraktam a bettának. A kis endlert be kéne rakni vissza a nagyba, de külön, elzárva egy ideig. Tudok valamit összeeszkábálni? Szúnyoghálóból? Valami ötlet? Vagy belelógathatom a halhálót is, csak az elég kicsi hely.


2011. máj. 23. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy konyhai tésztaszűrő is megteszi.
2011. máj. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. Tudni kellene a pontos vízmennyiséget és annak megfelelően adagolni a gyógyszert. Sem a kevesebb, sem a több nem jó, így nem érsz el javulást. Valamint a kezelés alapfeltétele a megfelelő tartási körülmények biztosítása, 3-4 liter közel sem az. Megfelelő hely és növények kellenének, hogy jól érezze magát.


2. Szúnyoghálóból simán csinálhatsz, de boltban kaphatóak nevelőhálók, olyan 1-2000 Ft az áruk. A halháló még viccnek is rossz, egy halnak nem annyi az igénye, hogy éppen vízbe legyen lógatva.

2011. máj. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

És a növényeknek nem árt a parakill?

Nincs más helyem amit biztosíthatnék neki. Platypus mondta, hogy egy vödörbe rakjam akkor amivel cserélem a vizüket. Ez az!

2011. máj. 23. 17:00
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát akkor bele tudok rakni egy anubiast meg gömbmohát. Fényem az nincs....
2011. máj. 23. 17:07
 5/6 anonim ***** válasza:
3 literes a vödör? Szerintem Platypus 10 literesre gondolt, akkor egy épkézláb háztartási vödör. Az anubiasnak és a gömbmohának nem lesz baja fény nélkül pár napig, a parakill sem árt nekik.
2011. máj. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
tapadó korongos műanyag szülőszoba. Nekem ebben szült a plattim, és utána abban vannak a ma már 1 hónapos picik kb 18-20 an. Kicsi de jó,bent van a nagy akvába!!!
2013. okt. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!