Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ventilátoros hűtést, hogyan?

Ventilátoros hűtést, hogyan?

Figyelt kérdés

Láttam egy kérdést, ahol megkérdeztem, de nem kaptam választ, így inkább ki írom:)


Szóval: A ventilátoros módszert hogyan lehet megoldani, ha tető van az akváriumon? vegyem le? De akkor meg kiugrálnak a halak.

vagy nyissam ki az etetőnyílást és irányítsam oda a ventilátort?


2011. máj. 23. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
A ventillátoros hűtést inkább házilag barkácsolt tetőbe építjük bele. Gyári műanyagtetőbe nem olyan egyszerű. De úgy is sokat számít, ahogy a végén írtad.
2011. máj. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Barátom összefúrkálta a gyári tetőjét, és nem lett szép, aztán a tetejére rakott egy ventit, ennyi. Ez kb 1 fokot hűt. Belülre is lehet rakni a ventillátort remélhetőleg nem ugranak bele a halak, hogy ledarálja őket.
2011. máj. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

a tetőt semmiképp sem fogom "tönkretenni"

Na ez meg a másik, belülre? Hogy beleugorjanak? Olyan bulit szoktak csinálni a halaim, hogy biztos lenne olyan, amelyik a ventilátorban végzi:S

2011. máj. 23. 18:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, én sem fúrnám ki. Akkor emeld meg a hátulját, tegyél alá egy fadarabot, vagy egy radírt, aztán az etetőnyílásra elejére meg tegyél rá egy PC ventit hogy fújjon be a lukon, talán valamit számít.
2011. máj. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És ragaszd oda egy celluxxal, nehogy lerepüljön :)
2011. máj. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is nagy problémám most ez a ventillátoros dolog. A lámpám alapból egy nagy ventillátor, de azért a víznek kevés. A tető levételnél vagy célzott hűtésnél meg félek, hogy megfázik a bettám a levegővételnél. :(

Én amúgy úgy fogom, hogy egy álló ventillátort állítor az akvárium mellé, meg kicsit fölé is ér, mert magas, kb másfél méteres és azzal meg a lámpaventimmel küzdök a hőség ellen. :D

2011. máj. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogyha tető van az akváriumon, nem sokat ér a venti. Annyi a lényege, hogy gyorsítja a párolgást, ami pedig hőt von el. Ha fedett az akvárium, akkor hiába fújod. A kiugrásra nem tudok mit mondani, nálam nem szoktak ilyet csinálni, nem fedett az akváriumom.
2011. máj. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Talán megoldás lehet egy szúnyoghálóval lefedni az akváriumot és akkor már megemelhető a teteje annyira, hogy hűteni lehessen, ill a párologtatást gyorsítani egy vízfelszínt mozgató áramlattal, vagy légoszloppal.Esetleg kombinálni is érdemes.
2011. máj. 24. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!