Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meddig kell tölteni egy...

Foxicom kérdése:

Meddig kell tölteni egy akváriumot vízzel?

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
kb 3-4 cm-re a tetejétől
2011. máj. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Doruss ***** válasza:
Hát, általában úgy szokták, hogy az akvárium tetejétől úgy 1-2 cm-t hagynak szabadon. Ha üvegtetős az akvárium, néhány centi kell a tető és a vízfelszín között, ha meg műanyag tetős, akkor a műanyag aljáig vagy annál lejjebb.
2011. máj. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 gfero ***** válasza:
ha gyári tetős akkor úgy hogy ne legyen rés a műanyag alja és a víz közt kb 5 cm-re a világítástól
2011. máj. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nyitott tető nélküli akváriumnál én olyan 4-5 centit szoktam hagyni felül, és nem veszek bele olyan halat ami kiugrik.


Ha csapvízzel töltöm fel, egy idő után vízköves lesz a széle, de ezt pengével le lehet vakarni, ha valakinek van kedve hozzá. Én ennél lustább vagyok, így inkább ráragasztottam egy csík öntapadós fóliát (tapétát) a tetejére körbe és így nem látszik a vízkő.

2011. máj. 24. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Az enyém nyitott és kb 4-5 cm-rel alacsonyabb a vízszint.Én szúnyoghálóval védekezek az esetleges kiugrások ellen.:D
2011. máj. 24. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Annál jobban mutat, minél jobban tele van. Valóban elég néhány cm-t hagyni, az a lényeg ne tudjanak kiugrani belőle a halak!

A vízszint mentén keletkező vízkő nekem eltünik, amikor pótolom a vizet, mert a csigák lenyalogatják :)

2011. máj. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2011. máj. 24. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!