Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumnak szeretnék használn...

Akváriumnak szeretnék használni egy ex-terráriumot. Az üveg vastagsága 5mm. Bírni fogja?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom az aksik üvege vastagab...
2011. máj. 25. 18:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
hát ez függ attól hogy hány literes, de szerintem maximum a ragasztással lehet baj
2011. máj. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az üveg vastagság függhet attól is, hogy mekkora az akvárium.

A 25 literesem 2,5 mm-es, az 54 literes 4 mm-es, a 16 literes karanténom szintén 4 mm-es. Persze ha csináltatod te döntöd el a vastagságot.

5 mm az elég vastag lehet, de jó lenne ha írnád, hogy hány literes a terrárium. :D

Fontos még, hogy jó legyen a ragasztása és ne legyen nagyobb sérülés az üvegen.

2011. máj. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Olyan 70-80 literig jó az 5-ös üveg, de ez függ a magasságtól is. Ha magasabb 35 centinél, az nem jó. De ez a terráriumokra amúgy nem jellemző.
2011. máj. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
mekkora méretű?
2011. máj. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
40*40*100-as
2011. máj. 27. 09:27
 6/15 Doruss ***** válasza:
Hát, nem biztos, hogy így az üveg bírni fogja... szerintem inkább ne.
2011. jún. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
szerintem meg simán bírja. a családban van üveges és mi is saját akváriumot csináltunk. 110 literes és alacsony és 4mm üvegből van. 5ös simán kibirja de ha teszel hozzá egy az élekhez merevitőt akk meg tuti hiszen az üveg soha nem törik el közép ,hamarabb válna le a ragasztás!:)
2011. jún. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ez így nem fogja bírni. Az üveg domborodik a nyomástól, ha nem is néhány héten belül, de meg fogja adni magát. Ha alaposan körbemerevíted, az talán segít rajta, de én nem ezen spórolnék.
2011. jún. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
mondom attól hohgy ha domborodik még nem fog eltörni mert úgy nem törik,hamarabb fog a merevitésnél szétmenni mint hogy az üveg kettétörjön. hidd el !
2011. jún. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Salx Narval ***** válasza:
Mindenképp merevíteni kell és nem csak az éleknél, hanem az alján és a tetején is.Jóval nagyobbat és magasabbat is készítettem már 5-ös üvegből, jól merevítve. Természetesen ez azért az üveg minőségétől is függ, amit jelen esetben nem ismerünk.Minden esetre, merevítés nélkül én sem merném használni.SN.
2011. jún. 2. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!