Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek ez jó dolog?...

Bán Máté kérdése:

Szerintetek ez jó dolog? (többi lent)

Figyelt kérdés
Asszem 2napja törvényjavaslatot mutattak a tányek be h 30l-es akvárium alattiba nem halat tartani de ha pl. pár hülye azt hiszi h 30l-be bármit tarthat és mitomén belerak stendent halat meg aranyhalat.Sztem azér ki kellene szabni h mekkora akviba mennyi és milyen halat lehet tartani
2011. máj. 27. 07:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Én már ennek is örülök, nagyon kell már az ilyen!!!

Egyszerre nem lehet megváltani a világot, csak ne törjön meg a terend.

Kis lépés ez a honi állatvédelemnek, de hatalmas uszonycsapás egy Bettának :).

2011. máj. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezzel az állatvédelmi törvénnyel is csak az a baj ,hogy ellenőrizhetetlen ,és sajnos nem tudják betartatni .
2011. máj. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
jó törvény. ám amúgy, ha valaki karanténakváriumnak tart ennél kisebbet, akk mivan? és ha véletlenül beteg a hal, és karanténozni kell, és akkor hogy szednéd ki magad, hogy nem abba tartod? mert nekem nincs 30l-es karanténakváriumom..
2011. máj. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jó irányba kezd elmozdulni az állatvédelem, de sajnos ez még nagyon kevés.

A gömbakvárium már régóta tiltott, mégis árulják ugyan úgy (mert gerincteleneket lehet benne tartani, de a gerinctelen eladók erre nem hívják fel a figyelmet).

A 30 liter tényleg jó, jó lenne, ha nem lehetne ennél kisebb akváriumot beszerezni (karanténnak sem). Viszont amit mondasz, ez nem fogja megakadályozni azt, hogy túlnépesítség. Aki eddig utánanézett a halak igényeinek, annak tökmindegy, hogy van-e ez a szabályozás. Akit pedig ez nem érdekel, azt ez után sem fogja. Az emberi hülyeséget nem lehet törvényekkel szabályozni.

A másik, hogy ellenőrizhetetlen. Tehát ugyan ott vagyunk, mint eddig.

Én egyébként, bár ez még elég messze van, de vizsgához kötném az állattartást. A horgászvizsgához hasonlóan (csak azért annál komolyabban), tisztába kellene tenni az alapszabályokat, az alapigényeket, így kötelezve lenne mindenki, hogy tanuljon egy kicsit, mielőtt belevág. Aztán hogy ez hogy működne, hát fene se tudja, biztosan könnyű lenne ezt is megkerülni, kijátszani. Aki hülye, az is marad.

2011. máj. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

11:36 szerinted lenne valakinek kedve papírokért rohangálni, még azoknak is, akik jól tartanak halat. legalább is nekem biztos nem lenne.

azért meg lehetetlen lenne h becsöngessenek minden házba és megnézzék, h miben tartod a haladat? Vízminőséget mérnek, azt is h mivel eteted? Egyeltalán honnan tudják, h redszeresen eteted-e. Van-e szűrő? Cseréltél-e vizet? Ez azért szerintem hülyeség.

De viszont jól mondod, h 30 liternél kisebb akváriumot nem lehetne vásárolni..

de akkor is, akváriumot könnyen lehet ragasztatni, vagy ha esetleg gerincteteneket szeretnél benne tartani, vagy csak nano növényes akit dísznek, csigákkal akk mi lenne?

már egy ideje be van tiltva a gömbakvárium, mégis árulják. jaa, mondjuk csigáknak oké, én is szerettem volna venni egyet, dekorációnak, szárazföldi növényeket ültetnék bele, mert tetszik a gömb forma.

De mondjuk azt is hozzá lehet tenni, h lehet akármekkora akváriumod, ha nem rendezed jól a halaidat. pl. vízcserék elhanyagolása,..

2011. máj. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
azt meg nem tudják ellenőrizni
2011. máj. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, jó dolog, de ebből az lesz előre látom, hogy mehetünk Bécsbe, vagy Rómába esetleg Németbe valami márkásabb nano akváriumot venni. Pl ADA-t, vagy Eheimet vagy Diversat.

Az már más kérdés hogy én tényleg nem tartanék 30 liter alatt halat, sőt, éppen ezen gondolkodtam a napokban.

2011. máj. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

12:36

Igen, ahogy mondtam, hogy ki mit csinál a a halakkal, az ellenőrizhetetlen. Ha valaki kínozni akarja őket, semmi sem állíthatja meg.

A papírokért rohangászásról annyit, hogy persze, senki nem szeretné, de a horgászat is vizsgához kötött, azt is kiváltja mindenki, tehát azért ez nem olyan hatalmas megterhelés. De a jogsitól kezdve az érettségiig, minden-minden papírmunkával jár, hozzá tartozik a mindennapjainkhoz.

Viszont azért lenne nagyon jó, mert rengetegen mennek be úgy egy halashoz, hogy semmit nem tudnak, csak amit az eladó mond, azt megveszik. Ordítani tudnék, mikor az egyik kezükben az üres akvárium, a másikban meg egy zacskó hal... Tehát a vizsga a tudatlanságból elkövetett gyilkosságokat szorítaná vissza, nem a rossz szándékú haltartókat. És szerintem vannak annyian, hogy erre szükség legyen. Sajnos én is öltem halakat a lustaságom miatt gyermek koromban, túl vastag volt a könyv, túl érdekesek a halak. Utólag meg már hiába okos az ember.

2011. máj. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!