Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Harci halat kaptam ajándékba,...

Harci halat kaptam ajándékba, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Páromtól kaptam 3 db harci halat ajándékba. Nagyon szépek de nem tudom, hogy hogyan kell gondozni őket.

Etetés, tisztítás, vízcsere stb.

Mert azt mondta az eladó páromnak, hogy csak 2-3naponta etessem őket felváltva vörös szúnyoglárvával és valami olyasmi hogy betta granules. De erre rá van írva, hogy naponta többször is lehet kis adagokban.

Akkor a vízcserét naponta meg kell csinálni, vagy elég 2-3naponta(úgy értem ezt a vízcserét, hogy leveszek egy bögre vizet az akváriumból és teszek a helyébe friss vizet) meg ilyen kérdéseim lennének.

tudom nagyon hüje vagyok de nem értek a halakhoz. Ha valakinek van tapasztalata attól szivesen várom a tapasztalatokat és az infókat. ha valamire nem tértem ki arra is várom a válaszokat, mert elég sok mindenre kell figyelni.

Előre is köszönöm a hasznos tanácsokat.

22/l


2011. máj. 27. 12:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ



...ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ...


Áh.. Ne haragudj, de nem tudom magamban tartani: Jó nagy retardált barom a párod! Hogy a fenébe gondolta, hogy abszolut nulla tudással élő állatot ajándékoz??!!

Nem egy macskáról beszélünk, ami elkolbászol a lakásban, néha megeteted, és annyi...

Nem is tudom, elkezdjem e. Lehet, hogy kamukérdés, mert azért ez kiveri a biztosítékot.


Előszöris. Ki kell deríteni a nemüket. Mivel azért hívják őket így, mert ivaréretten a hímek kinyírják egymást. Szóval ha hímek, akkor 2-től már meg is kell válnod, (továbbajándékozni) vagy 3 akváriumot üzemeltetni.

Halanként kell egy 25-30 literes fedett akvárium. Aljzat, szivacsszűrő, fűtő, növények, világítás. 3 naponta 5 liter vízcsere, állott, azonos hőmérsékletű vízzel.

2011. máj. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sajnos az eladók, mint minden kezdőt, titeket is alaposan átvertek.

3 sziámi harcosnak minimum 50 literes akvárium kell, 1 hím illetve 2 nőstény arányra. Hímből csak egy tartható, ezért harcoshalak, a betolakodót elkergetik, elpusztítják. De a nőstényekkel is hasonló képpen járnak el, így rengeteg búvóhelyre, dús növényzetre van szükség. Ezért csak 1 darabot szokás tartani.

A másik, hogy szűrő is kell az akváriumba (gondolom az eladók azt mondták, hogy nem kell), illetve fűtő. Ha nincs 27 fokos a víz, ezek a halak megfáznak, hiszen trópusiak. Az akváriumot üveglappal fedni kell (persze nem légmentesen), mivel a légköri oxigént veszik fel, ha az hidegebb, mint az akváriumvíz, szintén megfáznak.

Az etetéssel szintén átvertek. Szúnyoglárvával nem jó bettát etetni, könnyen bélgyulladást kaphat tőle. Ha ez ráadásul szárított, akkor az biztos út a halálhoz, TILOS vele etetni. A fagyasztott artemia viszont nagyon jó számára. A betta gran is jó, de csak kiegészítésképp a fagyasztotthoz.

Etetni minden nap kell egy keveset, hetente 1 nap koplaló nap.

Vízcsere hetente 30%, 1 napig pihenni hagyott vízzel.


Ha ezeket nem tudjátok biztosítani, akkor vissza kellene vinni őket, vagy akvarista.hu-n meghirdetni, elajándékozni.

Utóbbi honlap címlapján vagy 5 ingyenes e-book, érdemes kiolvasni őket, nem hosszúak.

2011. máj. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tudom vállalni őket és nem akarok tőlük megválni ezért is tettem fel ezt a kérdést.

Sajnos nem tudom a nemüket és ahogy leírtad azt mondta a pasi, hogy nem kell bele fűtőszál se levegőztető se semmi.

Kaját kaptam hozzá azt a szúnyogot, meg a beta valamit és az eladó azt mondta, hogy nem szabad etetni őket mindennap. A 26-27fokos hőmérséklet van nekik biztosítva, mert elég meleg helységben vannak tartva, így remélem megfázni nem fognak. így is minimum 23fokos a víz, de ha kinyitom az ablakot bukóra úgy még jobban felmelegszik.

és sajnos nem kamu a kérdés tényleg egy tapasztalatlan kis csitri vagyok de elég értelmes ahhoz, hogy megtanuljak halakat tartani. és ezért tettem fel a kérdést mert meg akarom tanulni és nem az a célom, hogy kinyírjam szegényeket. De majd figyelek mindenre és ha kell szerzek be fűtőszálat és levegőztetőt, hogy minden feltétel meglegyen. Kivéve a nagy akvárium bár lehet, hogy meg tudom oldani azt is. Várom azért a további tapasztalatokat és tanácsokat is.

2011. máj. 27. 13:13
 4/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Fűtés, szűrés mindenképpen KELL! bele. Éjszaka úgysem tudsz olyan meleget csinálni, és azon kívül hogy megfázik, pár fokos ingadozás is végezhet vele.

Automata fűtőt vegyél, az nem kapcsol be, ha elég meleg a víz.

Szűrés nélkül olyan, mint ha a sajár szarában fuldokolna. Ha 1 hím van, és 2 nőstény, vagy 3 nőstény, akkor kell 50-60 literes akvárium, és ebbe motoros szűrő kell. Kb. 350 liter/óra vízforgatású.

Ha 1 hím magad, elég egy 25-30 literes, ebbe egy szivacsszűrő is elég, ezt légpumpa hajtja. (tehát az is kell) Ez zúg egy kicsit de nem vészes. Ha zavar, akkor egy kicsi motoros kell bele.

Kezdésnek pedig minenképpen olvasd el a Murr által javasolt e-book-okat, mert ennyi mindent semki nem fog leírni ide neked.

Márpedig jól érzed, tényleg sokmindenre kell figyelni, szóval szedj fel egy kis lexikális tudást. Legalább nem fognak ilyen könnyen átverni.

A szúnyoglárvát meg dobd ki, és vegyél helyette fagyasztott artemiát, meg dafniát.

2011. máj. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Ok, azért tartsd készenlétben a paprikás lisztet, meg a serpenyőt.


Ha már látod, hogy úgy buggyannak főfele a víz tetejire akkor inkább süsd meg őket a macskának!

2011. máj. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mindenképpen elolvasom majd amit tanácsoltál. Jó lesz egy kicsit többet is tudni ezekről az állatokról.

De lehet még egy kérdésem?

Egy teknőssel jobban jártam volna? Tudom arra is kell figyelni meg minden de nem vagyok egy felelőtlen nőszemély így vigyáztam volna arra is és ezekre az apróságokra is fogok:)

2011. máj. 27. 14:00
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy hüllős akváriumot ne viszonyítsunk egy halhoz. A teknősök a saját szarjukban, egy kis pocsolyában megélnek, (NEM EZ A KÖVETENDŐ PÉLDA!!!), míg egy hal a legkisebb ammmónia mérgezéstől meghal.
2011. máj. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A teknős könnyebb lett volna, de rá is figyelni kell.

A 23 fok a bettának, amit te minimumnak írtál, már végzetes. A hőingadozás szintén. 25 fok neki a minimum, de 27 fok körüli konstans hőmérsékleten érzi legjobban magát. Ráadásul pont most, mikor a szállítás és új környezet miatt stresszes, legyengült, kellene neki a megfelelő környezet.

Tehát legfontosabb teendők: Fűtő, akvárium fedése, megfelelő méretű akvárium (1 halra 30 liter, ez lenne a legjobb, 3-ra 50 liter), szűrő, fagyasztott halkaja.

A helyedben nem mennék vissza ebbe a boltba, esetleg csak elküldeni őket a jó ***...

2011. máj. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha ékszer tekire gondolsz, minél fiatalabb, annál érzékenyebb.

Nála is sok paramétert kell beállítani, nagyon figyelni az étkezésre, fényre, mert könnyen kialakulhatnak hiánybetegségek.

De ha túléli a gyerekkorát, egy elpusztíthatatlan dinoszaurusz válik belőlle. Egy igazi terminátor.

2011. máj. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Doruss ***** válasza:

Nem szabad az eladókra hallgatni, sajnos ritka a megbízható.

Mindenképpen derítsd ki a nemüket, ha mindhárman hímek, abból nagy baj lesz.

2011. máj. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!