Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit gondoltok az akváriumomról...

Mit gondoltok az akváriumomról? (kép lent)

Figyelt kérdés

véleményeket kérek, mit változtatnátok rajta

[link]

[link]

[link]


2011. máj. 28. 22:33
 1/9 Platypus ***** válasza:
Te jó ég.Ez 10 liter legfeljebb. Ekkorában nem lehet se guppit, se más halat tartani. Még csak nem is endler, hanem normál guppi, legalább 40 liter ajánlott ennek a fajnak, ha nem akarsz állatot kínozni. A fikusz benjámin meg nem vízi növény, ki fog rohadni 1-2 hét alatt. És ilyen hal/térfogat arányhoz édeskevés egy szivacsszűrő, rövid úton el fognak pusztulni ammóniamérgezésben.
2011. máj. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ha ilyen okos vagy, akkor mondd már meg, hogy mit kellene tennem, hogy jó legyen
2011. máj. 28. 22:58
 3/9 Platypus ***** válasza:

Vegyél egy 50 literes akváriumot, egy belső szűrőt(az aquel mini az egy olcsó megoldás), egy automata fűtőt, mert a guppi trópusi hal, és növénynek Anubiast, ez már egy asztali lámpa fényénél is elvan.


És nem én vagyok az "okos", hanem te nem vetted a fáradságot, hogy utána nézz egy állat alapvető igényeinek, mielőtt megvásároltad volna. Ha nem változtatsz a jelenlegi helyzeten, akkor egy héten belül lesz egy marék döglött halad. Amit jelenleg művelsz, az a törvény betűje szerint állatkínzás. Olvasd el itt az e-könyveket, aztán gondolkozz el, mit is csináltál rosszul: [link]

2011. máj. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Úristen...

Az akváriumodra nézve ugyan azt látom, mint egy megvert, megnyúzott kutyára nézve. Ez ugyan olyan állatkínzás, csak kevesebb vérrel jár, de ugyan olyan szenvedéssel.

Ráadásul szobanövényt a víz alá? Szerinted miért nem ott mő a fikusz? Talán mert szárazföldi.

Hogy mit tegyél? Hétfőn reggel vidd vissza a halakat a boltba, ahol vetted őket, és könyörögj, hogy vegyék vissza, mert nem tudsz gondoskodni róluk.

Aztán ha komolyan érdekel az akvarisztika, olvass ki egy könyvet, gyűjtsd össze a pénzed és vegyél egy 50 literes akváriumot, világítással, szűrővel.

És szégyelld magad, amiért úgy játszol az ő életükkel. hogy semmilyen igényüket nem veszed figyelembe.

2011. máj. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
Sajnos én sem mondhatok mást, mint az előttem szólók, ez így nagyon durva és sajnálatos módja a haltartásnak.Azért nem akvarisztikát írtam, mert ez nem minősül annak.SN.
2011. máj. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Annak ellenére, hogy nem igazán érdemled meg a segítséget, mégis adnék egy két tanácsot, főleg a halak miatt.Vagy szerezz be egy normálisan felszerelt akváriumot, mint ahogy írták, vagy ezt alakítsd át.A nőstény guppikat vissza kell vinni, vagy el kell ajándékozni őket.Kell egy automata fűtés, felülről jövő megvilágítás pl15-18W kompakt fénycső 5-6000K ( Kelvin ).A hátfalra ragassz egy sötét lehetőleg egyszínű lapot.Vásárolj alacsony növésű növényeket ( vízi növényekre gondoltam )vízen úszókat és mohaféléket is.A magasabb növényeket a hátfalhoz ültesd, az alacsonyabbra növő fűféléket és a mohát középre ( köre, vagy gyökérre ) és oldalra, az első rész hagyd meg úszótérnek.A víz 24-25 fok körül legyen, mehet bele pár csepp tőzegkivonat.Kellene egy komolyabb szűrő is, de ami még fontosabb, hetente csinálj 30% vízcserét azonos hőfokú klórtalanított vízzel ( állott,vagy kezelt víz ). Mivel kevés vízről van szó, a forralást javasolnám , ez által némileg lágyul is a víz, ez kedvező a halaknak, növényeknek egyaránt.A talajt rendszeresen takarítsd és etess változatosan ( nyers kaját is adj )Ezen a pár hím guppin kívül más halat ne tegyél az akváriumba, esetleg pár db törpe garnélát, ha már dús a növényzet( igazából ezekkel is várni kellene még ).A legfontosabb viszont, egy akvarisztikai szakkönyv elolvasása lenne, mármint, ha komolyan gondoltad ezt az egészet.Mindig fertőtlenítsd az új növényeket, halakat,tárgyakat, még jobb volna, ha ezt az akváriumot megtartanád karantén akváriumnak és vásárolnál egy nagyobbat.Remélem , hogy a sértődés helyett, megfogadod inkább a tanácsainkat és változtatsz a körülményeken.SN
2011. máj. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Te jó ég...szerencsétlen halak...
2011. máj. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

rájöttem milyen .... voltam

unokatesóméktól kaptam mindent (a növényeket nem)

veszek egy 54 litereset és egy Eheim 2006-os szűrőt és csak a 4 hím guppit tartom majd benne meg almacsigákat

2011. máj. 29. 09:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Eheim 2008 a minimum.
2011. máj. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!